David Hampl
10 listopadu, 2019

Osudy britské královské rodiny zná téměř každý. O jednotlivých členech se mluví každou chvíli a vždy se jedná o zajímavé informace. Dnešní informace se týká prince Harryho, který vyšel na povrch s přiznáním, které ho zřejmě potrápí na velmi dlouhou dobu.

Vzorce, které přebíráme

Od rodičů je nám do vínku dáno mnoho genů, které ovlivní nás život. Stejně tak nás ovlivňují i vzorce chování, které od nich přebíráme během dospívání. Bratři William a Harry, z královské rodiny, to mají ovšem trochu jinak. V dětství ztratili svou maminku, princeznu Dianu, takže nemohli okoukat její skvělé vlastnosti. Naštěstí se o ně s láskou staral otec Charles a královna Alžběta, jež jim byla vždy plně k dispozici.

Poměrně nedávno se princ Harry svěřil s tím, co ho během dětských let ovlivňovalo tak, že se toho do konce života nezbaví. Hraje v tom velkou roli otec Charles, díky čemuž si Harry uvědomuje, jak moc se od svých vrstevníků liší. Prozradil tak něco, o čem nikdo dosud neměl ani potuchy.

Ve škole se mu smáli

Jakmile na zemi spatřil odpadky, vždy je hned zvednul a vyhodil do nejbližšího koše na odpadky. Za to se mu jeho spolužáci často posmívali, protože na to nebyli zvyklí. Pro něj bylo vyhazování odpadků naprosto přirozené, takže nechápal, proč se mu ostatní smějí. Zvyk měl odkoukaný od svého otce. Později si však uvědomil, že to úplně přirozené být nemusí. I přesto dnes dodává, že se jedná o něco, co bychom měli dělat všichni, abychom přírodě pomohli.

Touha zachránit planetu

Samotný otec Charles bral syny na procházky ven, kde společně sbírali odpadky, aby ulehčili přírodě. Měli bodák a plastové sáčky, čímž čistili lesy od nepořádku. Dnes je to právě princ Harry s manželkou Meghan, kdo zdůrazňuje, že plasty jsou pro planetu velkým nebezpečím. Je tedy pochopitelné, že se pro bratry jedná o samozřejmou věc. K tématu znečišťování mají velmi blízko.

Sdílejte článek