Přineslo Vaše dítě domů vši? Zde je účinný trik, díky němuž si s nimi jednoduše poradíte!

Nikdo si nepřeje nepříjemný telefonát ze školy týkající se vší, ale s více než 12 miliony infekcemi postihujícími děti každý rok, vlasové vši jsou vskutku běžný problém!

Tito nepříjemní tvorové se nejčastěji šíří přímo z hlavy na hlavu a děti (občas i jejich opatrovníky) ponechávají s nepříjemnými pocity svědění a vědomím, že se u nich usídlil drobný parazit, který se jim plazí po celé kůži. Dospělé vši dorůstají do velikosti sezamového semínka, můžete je často pozorovat pomocí hřebenů s jemným ozubením a zvětšovacími čočkami, nebo vyhledat lékaře pro správnou diagnózu.

Čtěte také: S tímto domácím prostředkem sprejujte po domě. – Mouchy, komáři, brouci a švábi během 2 hodin zmizí!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Zbavit se vší je vždy pečlivá práce, ale bojovat proti současným napadením se jen díky „supervším“ ještě ztížilo. Místo běžných, nepříjemných, všudypřítomných vší může nový odolný kmen všude přežít, i proti nejoblíbenějším zbraním: permetrinu a pyrethrinu. Pokud toto mutantní plemeno převezme kontrolu nad Vaším tělem, léčba přes noc nebude fungovat!

Nástroje, které budete potřebovat!

Základním vybavením při boji proti vším je speciální šampón proti vším, který zakoupíte v každé lekárně, bez předpisu. Jedná se o produkt bez pesticidů používající chlorid sodný, stejnou chemickou látku jako stolní sůl, který zabíjí jak dospělé vši, tak drobná vajíčka.

Pediatr může v případě potřeby předepsat silnější léky, obvykle po prvním nebo druhém cyklu OTC léčby. Natroba, Sklice a Ulesfie jsou tři léky, kterým odborníci dávají přednost v těchto dnech, tvrdí pediatrický dermatolog Albert C. Yan, MD, FAAD, FAAP. Dle něj je v této fázi zbytečné se obtěžovat s „přirozenými“ léky, jako je olivový olej, majonéza a ocet.

„Kromě toho, že Vaše děti budou vonět jako salát, nefungují dobře,“ říká Yan.

Vždy používejte drážkovaný hřeben s nitěmi během léčby a po ní, abyste zjistili, zda jsou vši skutečně pryč. Ještě důležitější je, že s ním odstraníte všechny zbývající životaschopné vejce předtím, než se vylíhnou a znovu udeří.

Upozornění: „Nepanikařte, pokud uvidíte „vejce“, která jsou vzdálená více než 1 cm od pokožky hlavy. Tyto prázdné obaly nevykazují aktivní napadení,“ říká Yan.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Je potřeba se řádně postarat i o Váš dům!

Co se týče zbytku Vašeho domova, nezačínejte se sterilizací podlah a stropů. Přenos vlasových vší pomocí sekundárních objektů je možný, ale nepravděpodobný. Živé vši nemohou přežít víc než dva dny bez hostitele a jsou vyvinuty pouze k cestování po vlasech.

To znamená, že rozhodně ihned vyperte naposledy použité oblečení a ložní prádlo na vysokou teplotu. Namočte hřebeny a kartáče do horké vody (nad 55 stupňů) na více než pět minut a neumyvatelné věci si na několik dnů uložte do utěsněného igelitového sáčku. Vysávání podlahy a nábytku není také špatný nápad, ale nemusíte zas příliš bláznit.

Jen se uklidněte a uvědomte si, že ačkoliv jsou vši velice nepříjemné, nepřenášejí žádné závažné nemoci. Pakli-že použijete správné nástroje a dodržíte odborné rady, svědění a paraziti budou za pár dní pryč!