Připnula si na ruku kolíček na prádlo a udělala tento pohyb. Během 5 sekund se zbavila stresu, migrény i bolesti hlavy

Až vám příště vaše žena v posteli řekne, že má bolesti hlavy, můžete jí ukázat tento trik. Vtipy stranou. Dnes vám představujeme zajímavý trik, který může zmírnit vaše bolesti hlavy nebo migrénu.

Hlavní body bolesti hlavy jsou jistě na chodidlech a uších, dále na obličeji mezi obočím, přesně uprostřed. Existují ale také sekundární body, které zmírní tuto nepříjemnou bolest.

Jednoduchý trik, který musíte vyzkoušet!

Každý má doma kolíčky na prádlo. K tomu, abyste odklonili nepříjemné pulsující tlaky, a bolesti hlavy během pár vteřin nebudete potřebovat nic jiného. Je to vskutku zázrak, který pomůže téměř okamžitě a hlavně, nemusíte polykat žádné chemické prášky, které ničí žaludek a mají další vedlejší účinky. 

Proč? Jedná se vlastně o aplikaci akupresury. Akupresurní body jsou místa na povrchu kůže oblého tvaru o průměru až pěti milimetrů. Jejich podrážděním (tlakem) lze vyvolat určitou reakci. Tyto body mohou být teplejší než okolní tkáň. Často se nachází v místech větvení nervů a cév, naleznete je v blízkosti důležitých nervových zakončení a v místech, která jsou více prokrvována.

Jak na to? Jednoduše skřípněte oblast mezi palcem a ukazovákem na ruce obyčejným kolíčkem na prádlo. Úleva přijde během pár sekund.

Pokud je tlak příliš vysoký, změňte mírně polohu kolíčku. Stlačení by nemělo být příliš slabé, ale ani příliš silné. Kolíček nechte na ruce zhruba minutu. Tento proces můžete opakovat až třikrát denně.

Stejnou metodu můžete použít také na ucho. Konkrétně je na ušním boltci bod, který ovlivňuje srdce a hlavu. Pravidelné stisknutí tohoto bodu by mělo přispět k udržení zdraví srdce a uvolnění napětí v hlavě. Tento bod se nachází ve chrupavce ucha těsně nad lalůčkem.

Rada závěrem

Rádi bychom však všem, kteří mají bolesti hlavy nebo migrény, připomněli, aby okamžitě navštívili lékaře, kde vás budou schopni správně diagnostikovat a pomohou vám s moderními a účinnějšími způsoby, jak zmírnit bolest, nebo doporučili vhodnou léčbu.