Připravila kuřecí závitky s paprikou. Když je potřela touto směsí, byly neodolatelné. Musíte je také zkusit

Máte rádi kuřecí maso a zeleninu? Chtěli byste vyzkoušet chuťovku, která dokonale spojuje tyto dvě suroviny dohromady a tvoří z nich báječný chuťový zážitek? Pokud ano, pak jste na správném místě, protože právě dnes pro vás máme připraven recept na paprikou plněná kuřecí prsa, která už dostala nespočet lidí. Název zní možná trochu zvláštně, ale věřte, že až je ochutnáte, padnete do kolen. Recept je navíc neskutečně snadný a zvládne ho téměř každý. Doporučujeme vám ovšem zacpat si nos kolíčkem, protože vůně, která se během vaření bude linout vaší kuchyní, vás nenechá v klidu.

Potřební ingredience

Tento recept je opravdu unikátní, protože má odvahu nahradit tradiční recept na plněná kuřecí prsa se šunkou a sýrem. Taková paprika to však může pěkně zpestřit. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte a přesvědčte se o tom sami. K přípravě budete potřebovat následující ingredience: 700 g kuřecí prsou, 200 g papriky, 130 g rajčat, 3 stroužky česneku, 2 lžíce zakysané smetany, sůl, pepř a další koření dle vaší chuti.

Chuť masa je důležitá

Nebudeme to zdržovat a rovnou se dáme do postupu přípravy. Samozřejmě jako první je důležité dobře si zpracovat maso. Na začátku kuřecí prsa nakrájejte na plátky, které poté řádně naklepejte, stejně jako malé rautové řízečky. Velikostně by měly být tak, aby se daly dobře naplnit. Následně je nutné maso řádně dochutit. Použijte k tomu sůl, pepř nebo koření dle vaší chuti. Nezapomeňte ovšem na prolisovaný česnek, který dá masu šmak, proto ho dejte na maso z vnitřní strany.

Čtěte také: Na střevní problémy není nic lepšího – místo předražených a chemických léků použijte tento domácí! Připravit ho zvládnete i vy

Nastává čas plnění, ne plánů, ale masa. Nakrájejte si na nudličky papriku a rajčata. Zeleninu vložte na okraj každého masa, a to poté hezky srolujte. Můžete samozřejmě využít párátko na upevnění kapsičky.

Je libo sýr?

Připravte si zapékací mísu, kterou vymažte trochou zakysané smetany. Vyrovnejte do mísy jednotlivé kapsy a podlijte je trochou vody. Mísu vložte do předehřáté trouby na 200 °C a pečte asi 40 minut. Budete-li chtít zapéct i sýr, vytáhněte mísu, posypte ji oblíbeným nastrouhaným sýrem a vraťte do trouby na 20 minut. Vytáhněte, naservírujte a hurá do jídla.