Připravte si česnekovou vodu, pravidelně ji konzumujte a s každým následujícím dnem uvidíte, jak se vám zlepšuje zdraví. Jak ji nachystat a co vše s vaším tělem dokáže udělat? Pojďte se na to podívat. Je toho mnoho -
Menu

Připravte si česnekovou vodu, pravidelně ji konzumujte a s každým následujícím dnem uvidíte, jak se vám zlepšuje zdraví. Jak ji nachystat a co vše s vaším tělem dokáže udělat? Pojďte se na to podívat. Je toho mnoho

Česnek má mnoho kladných vlastností. Je skvělým dochucovadlem do jídla, stejně jako je skvělou potravinou pro lidské zdraví. Vzhledem k jeho síle a také vůni ho ne každý dokáže sníst za syrového stavu. I proto mnoho lidí hledá možné alternativy spojené s možností dopřávat si česnek skutečně pravidelně. Jednou z velmi zajímavých variant je takzvaná česneková voda. Pokud jste o ní neslyšeli, je nejvyšší čas to napravit.

Jak se česneková voda připravuje?

Dozvíte se o ní, že je skutečným zázrakem, jelikož má pozitivní vliv na celou řadu oblastí lidského zdraví. Než se k daným pozitivním věcem dostaneme, je třeba říci také tom, jak se připravuje. Důležité je mít k dispozici všechny ingredience, u kterých je možné říci, že řada z nich je v podstatě očekávatelných. Potřeba bude toto:

  • 3 stroužky česneku
  • 3 plátky citronu
  • 3 kapky olivového oleje
  • 1 sklenici vody

Jaká je samotná příprava? Můžete se přesvědčit o tom, že opravdu velice jednoduchá. Stačí česnek jenom oloupat a následně nakrájet buď na polovinu, nebo na čtvrtky. Dále ho stačí vložit do hrnce, do kterého přidáte také citron a nakapete olej. Potom zalijete sklenici vody a vše přivedete k varu. Ten by měl trvat po dobu zhruba 15 minut. Poté přelijete do sklenice, zavřete a necháte louhovat a chladnout.

Jak konzumovat?

Když máte česnekovou vodu hotovou, můžete ji konzumovat každý den, i několikrát. A jak konkrétně? Ideální je dát si 1 – 2 lžíce této vody. Jak vám to prospěje? Budete moci sledovat několik pozitivních změn v těchto konkrétních oblastech:

Pročistíte své tělo

Míst, kde působí očistně je hned několik. Česneková voda dokáže nejenom pročistit vaše cévy, ale dokáže také velmi dobře pročistit váš žaludek, stejně jako vaše střeva. Ze všeho dokáže eliminovat řadu nežádoucích látek, včetně možných parazitů.

Stimulujete metabolismus

Kombinace česneku a také citronu dokáže být dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujete stimulovat svůj metabolismus. To se hodí jak ve chvíli, kdy chcete zajistit správné a bezproblémové fungování vašeho organismu, tak se to hodí také ve chvíli, kdy je vaším cílem spalovat tuky a tak zhubnout.

Zlepšíte činnost svého srdce

Je to především vysoký obsah draslíku, který vám pomůže ve chvíli, kdy budete chtít posílit také vaše srdce. Nejenom, že bude lépe fungovat, ale také díky dané česnekové vodě zajistíte i to, že budete předcházet řadě srdečních chorob.

Prospějete svému mozku

Nejenom, že ho dokážete efektivně stimulovat a tak zajistit jeho lepší výkonnost. Zapomínat nelze ani na celkový pozitivní vliv česnekové vody také na váš nervový systém. Pokud se cítíte v ne úplně dobré kondici, zkuste tento recept a bude vám lépe. Tím si buďte jisti.

Pomůžete játrům

Ta jsou velmi důležitým orgánem lidského těla. Jsou to právě játra, která fungují doslova jako cedník vašeho těla. To špatné zachytí, to dobré pustí dál. Proto je dobré jim pomáhat v činnosti, stimulovat je a také napomáhat různým jaterním enzymům.

Snížíte cholesterol

Ten je velkým strašákem současné doby, jelikož výrazně negativně ovlivňuje celkové lidské zdraví. Pokud je vaším cílem snížit hladinu špatného cholesterolu, je to právě česneková voda, která vám v tomto dokáže pomoci více než dobře.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Když vás začne bolet právě takto břicho, buďte na pozoru.…

Ne vždy bolesti břicha znamenají jenom to, že jste něco špatného snědli. Velmi často mohou ukazovat také na to, že…
ZDRAVÍ

Vzhled a tvar vaší stolice vypoví hodně o vašem zdraví.…

O tomto tématu se běžně příliš nehovoří a mnohým z nás může být vůbec nekomfortní si o něm číst. Pravdou ale…
ZDRAVÍ

Tato malá dírka u ucha vás může pěkně vyděsit. Co…

Malé nenápadné dírky v místě, kde se spojuje tvář s ušní chrupavkou, si u druhého člověka téměř ani nevšimnete. Jenže…
ZDRAVÍ

Vaše krevní skupina ovlivňuje osobnost, váhu a další podstatné faktory.…

Znáte svou krevní skupinu? Mnoho lidí tuto důležitou informaci vůbec nezná. Přitom je to poměrně zásadní informace, která určuje řadu…
ZDRAVÍ

Muž porazil rakovinu plic pomocí kanabidiolu. Lékaři jsou v šoku…

Rakovina je v současné době jednou z nejčastějších příčin úmrtí na světě. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven…
ZDRAVÍ

Budete překvapeni tím, co vše vám rty mohou prozradit o…

Rty jsou pravděpodobně po očích druhým místem, kterého si na obličeji lidí kolem sebe všímáme. I proto jim především ženy…