David Hampl
11 června, 2019

Přichází léto a s ním doba, kdy se nám vzhledem ke krásnému a teplému počasí nechce v kuchyni trávit více času, než je bezpodmínečně nutné. Navíc v horkých letních dnech většina lidí ani nemá chuť například na klasická teplá jídla, která konzumujeme po většinu roku. Vhodnou variantou k obědu i večeři jsou tedy nejrůznější saláty, které jsou nejen lehké, ale samozřejmě také zdravé. Navíc připravené z čerstvé zeleniny či ovoce i velmi chutné. Recept na jeden takový snadný a rychlý zeleninový salát vám dnes přinášíme i my. Vyzkoušejte ho a obohaťte si jím svůj letní jídelníček.

Co budete potřebovat?

Na výrobu tohoto skvělého letního zeleninového salátu budeme nejrůznější zeleninu, tedy především dva kilogramy zelí, dva kilogramy okurek, jeden kilogram mrkve, jeden kilogram cibule, jeden kilogram paprik, dále pak také tři decilitry octa, tři sta gramů cukru a jednu lžičku vína.

Jak si zeleninový salát vyrobit?

Všechnu zeleninu důkladně umyjeme a následně nakrouháme do mísy. Poté přidáme i všechny další ingredience, tedy cukr, ocet a víno. Vše důkladně promícháme a salát přendáme do předem připravených sterilizovaných sklenic. Takto necháme po dobu dvanácti až šestnácti hodin, během této doby doporučujeme sklenice čas od času obrátit. A salát je hotov.

Zázrak jménem zelí

Jak jste si jistě všimli, jednou z nejdůležitějších součástí našeho salátu je zelí. O této zelenině se v současné době začíná psát jako o jedné z nejzdravějších potravin vůbec. Obsahuje totiž velké množství důležitých vitamínů a minerálů, a má tak velmi prospěšný vliv na celý náš organismus.

Nejen v létě

Tento zdravý a snadný salát si ale nemusíme dopřávat jen v létě, je skvělou možností, jak našemu organismu doplnit vitamíny a minerály i na podzim či v zimě. Navíc ve sklenicích vyrobený salát v chladu vydrží i několik týdnů a zdravá večeře či její část je tak vždy připravena ke konzumaci.

Sdílejte článek