David Hampl
13 února, 2019

Nápoj, který vám v tomto článku představíme, má skutečně zázračné účinky. Nejedná se ale o nikterak složitou přípravu s pomocí tisíců ingrediencí, které budete muset shánět v lékárnách. Postačí vám jedna návštěva běžného supermarketu a seznam potravin si ani nemusíte psát. Stačí, když si koupíte banány a skořici.

Zajímavá kombinace dvou silných látek!

Jak banány, tak i skořici můžeme zařadit mezi superpotraviny. Spolu mohou vytvořit zajímavou chuť a současně silný přírodní lék. Tento lék má poměrně rychlou účinnost – všimnou si jí můžete již za 3 dny užívání. Stačí si vždy připravit tento elixír před spaním a vypít jej.

Banány pro vaše zdraví

Banány jsou, jak jistě víte, zdrojem draslíku, hořčíku a fosforu. Draslík a hořčík jsou skvělé pro správnou funkci svalů – včetně srdce. Fosfor je pro lidské tělo důležitý z toho důvodu, že pomáhá odstraňovat negativní důsledky spojené s trávením sacharidů.

Skořice je nejen koření

Skořice samotná je skvělou surovinou, která může napomoci hubnutí. Její prospěšnost pro zdraví je ale mnohem širší – pravidelná konzumace skořice může pomoci snížit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby, roztroušené skleróze, různým nádorům a dalším nemocem. Skořice taktéž napomáhá ženám vytvářet si vhodnou rovnováhu mezi ženskými a mužskými hormony. Pro ženy i muže je ale prospěšná v tom, že snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

Proč je lepší celá skořice?

Stejně jako je tomu u pepře, vždy je lepší, když si ho koupíte v celku a do jídla ho drtíte až těsně před podáváním. Skořice v celku obsahuje větší množství prospěšných látek a těsně po namletí má i lepší chuť. V obou případech – ať už se jedná o skořici celou nebo mletou – jde o kůru stromu zvaného skořicovník. Liší se tedy jen a pouze rozemletím. No a zde je právě důležitá čerstvost – mletá skořice se dříve vysušuje a množství prospěšných vonných silic vyprchává rychleji. Proto je celá skořice lepší.

Příprava zázračného elixíru

Na přípravu tohoto nápoje budeme potřebovat pouze tři suroviny:

  • 1 litr vody,

  • 2 banány,

  • 2 kousky celé skořice.

Postupujte tak, že nejprve dáte vařit vodu se skořicí. Do této směsi přidejte na kolečka nakrájené banány (samozřejmě bez slupky). Poté, co voda dosáhne bodu varu, směs odstavte a nechte vychladnout. Tím je vše hotovo.

Užijte hodinu před spaním

Nyní už vám zbývá jen užívat tento elixír každý večer, hodinu před spaním. Dosáhnete tím jednoduše toho, že se budete cítit lépe – podpoříte své zažívání, dobrý spánek, lepší paměť a všech výše zmíněných přínosů u skořice a banánu. Dále pak dojde ke zvýšení hladiny hemoglobinu v krvi, čímž dokonale uklidníte svůj nervový systém.

Sdílejte článek