David Hampl
25 února, 2019

Bolest hlavy patří v dnešní době mezi jeden z nejčastějších důvodů, kvůli kterému lidé vyhledávají pomoc lékaře. Můžeme ji nazvat jednou z civilizačních nemocí dneška. Statistiky uvádějí, že se s touto bolestí během života setká až devadesát procent lidí. Bolest hlavy může mít různý charakter, intenzitu i trvání. Příčin bolesti hlavy je mnoho, od dehydratace či přetížení krční páteře, přes stres, únavu a migrénu, až po vážnější zdravotní problém, například krvácení do mozku, vysoký krevní tlak či nádor. Možná vás proto napadne, že o tom, jak se bolesti hlavy rychle a účinně zbavit už bylo napsáno mnohé. Věděli jste ale, že od bolesti hlavy vám může velmi ulevit jednoduchý nápoj, který si můžete připravit sami doma?

Stačí se jen napít

Většina lidí v případě bolesti hlavy jednoduše sáhne do domácí lékárny pro nějaký ten prášek proti bolesti, analgetikum. Prášek nám sice po chvíli uleví, ale neřeší příčinu bolesti a navíc dlouhodobé nebo časté braní analgetik není pro naše zdraví také zcela vhodné. Existují ale samozřejmě také přírodní cesty, jak se bolesti hlavy zbavit. Jednou z nich je i nápoj, který si doma můžete v případě potřeby rychle a snadno připravit.

Jak na to?

Na přípravu budete potřebovat pouze dva čerstvé citróny, půl čajové lžičky mořské soli a šálek minerální vody. Postupně vymačkejte z citrónů všechnu šťávu a společně se solí ji důkladně rozmíchejte v minerální vodě. Poté jen čerstvě připravený nápoj co nejrychleji vypijte. Pokud navíc nápoj zkombinujete s dostatečným množstvím spánku, pitným režimem a procházkou na čerstvém vzduchu, bolest hlavy nemá žádnou šanci.

Proč citróny?

Citróny jsou jedním z nejzdravějších plodů, které můžeme na zemi najít. Najdeme v nich velké množství různých zdraví prospěšných látek. Vynikají především vysokým obsahem vitaminu C, ale obsahují také vitamin B, A či P. Kromě vitaminů obsahují také minerály, zejména vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo. Další výhodou citrónů je, že obsahují mnoho elektrolytů, tím pomáhají hydratovat naše tkáně a zároveň umožňují odplavovat z těla škodlivé toxiny. V porovnání s ostatním ovocem citróny vynikají také vysokou koncentrací záporných iontů, čímž pomáhají zvyšovat množství kyslíku v mozku, což je pro odstranění bolesti hlavy velmi důležité.

Citróny vám ale snadno pomohou i s dalšími zdravotními potížemi, citrónová šťáva, smíchaná s jedlou sodou, pomáhá k získání bělejších zubů a citrónová šťáva se doporučuje i v boji s akné či lupy. Citrón však díky své všestrannosti najde své využití i u vás doma. Umístěním koleček citrónu na různá místa můžete svůj domov snadno, rychle a příjemně provonět. Takto umístěné plátky citrónu navíc prostor nejen krásně aromatizují, ale také ho zbaví špatné a negativní energie.

Sdílejte článek