Připravte si úžasnou limonádu z meruněk a pomerančů! Je to jednoduché a její chuť strčí do kapsy všechny kupované nápoje plné cukru, barviv, éček a další škodlivé chemie. Jak na to? -
Menu

Připravte si úžasnou limonádu z meruněk a pomerančů! Je to jednoduché a její chuť strčí do kapsy všechny kupované nápoje plné cukru, barviv, éček a další škodlivé chemie. Jak na to?

Sladká limonáda je nepostradatelným atributem každé dovolené, výletu do přírody nebo i návštěvy kina. Děti tyto nápoje milují. Problém ale spočívá v tom, že v kupovaných limonádách jsou hromady cukru, konzervačních látek a barviv. A protože v létě je spotřeba nápojů mnohem větší, vaše děti jen prostřednictvím nápojů mohou do svého těla dostat obrovské množství těchto škodlivých látek. Nebojte se, máme pro vás řešení!

Co je na kupovaných limonádách tak špatné?

Výše už jsme některé problémy s kupovanými limonádami nastínili. Nyní si je shrňme, abychom věděli, proč jsou sodovky škodlivé nejen pro vaše děti, ale také pro vás:

  • obrovské množství cukru,
  • spousta konzervačních látek,
  • škodlivá barviva,
  • obsah kofeinu.

Bohužel je to tak, některé moderní limonády obsahují navíc i kofein. Tuto návykovou látku pro své děti rozhodně nepotřebujete.

Zkuste alternativu

Řešením tedy bude najít nějaký kompromis. Něco, co vašim dětem bude chutnat, a přitom je to nezahltí obrovským množstvím škodlivých látek. Něčím takovým může být domácí limonáda, připravená z pomerančů a meruněk. Jakkoli zvláštně se tato kombinace může zdát, víme, že funguje. Nazýváme ji domácí Fantou, což jistě hovoří za vše. Tento nápoj můžete pít nejen v létě, ale také v zimě – po celý rok.

Ingredience

Na přípravu domácí limonády budete potřebovat následující ingredience:

  • 500 g meruněk,
  • 3 velké pomeranče,
  • 1 citron,
  • 1 šálek cukru.

Ještě než začnete…

Než začnete cokoli dělat, je důležité, abyste dokonale omyli slupky veškerého ovoce. Omyjte je opravdu důkladně, abyste se zbavili všech pesticidů. Připravte si třílitrovou nádobu, kterou taky dokonale umyjte. Tato nádoba by měla snést horkou vodu a musí být uzavíratelná.

Příprava domácí limonády

Omyté ovoce nakrájejte na plátky nebo na kostičky a vložte jej do připravené třílitrové nádoby. Ovoce zalijte vařící vodou a ihned přidejte cukr. Dokonale promíchejte, aby se cukr rozpustil. Poté nádobu uzavřete, protřepejte a nechte vychladnout. Po vychlazení slijte, abyste se zbavili nepříjemných slupek. A máte hotovo!

Dopřejte si dokonalý výlet

Takto připravenou limonádu si můžete vzít s sebou na výlet. Doplňte ho sendviči, které mají vaše děti rádi a které jsou zdravé. Nezapomeňte na ovoce a zeleninu. A aby byl váš výlet opravdu vydařený, nezapomeňte si s předstihem zjistit, jaké bude počasí. S domácí limonádou dostanete do svých dětí nejen vitamíny z ovoce, ale také trochu energie. Pokud vás odrazuje šálek cukru, můžete zvolit zdravější varianty – například med nebo březový cukr, který je o polovinu méně kalorický.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Nestíháte péct? Máme řešení. Na tento výborný slaný koláč Vám…

Pečete rádi, ale kvůli práci Vám nezbývá čas na pečení? Miluje Vaše rodina koláče, ale kvůli nedostatku času jim je…
RECEPTY

Tohle si zamilujete! Jednoduchý recept na úžasně chutný, zdravý a…

Dort s sebou nese něco honosného a báječného, a často je spojován s narozeninami, oslavami, výročími a jinými podobnými událostmi. Je ovšem…
RECEPTY

Pizza jako od Itala! Základem výborné pizzy je tenké těsto.…

Máte rádi pizzu? Kdo by neměl. Pizza je jedno z nejpopulárnějších jídel na celém světě a jeho obliba stále roste. Když…
RECEPTY

Myslíte si, že okurky se musí nakládat jen do octa?…

Nakládané okurky neboli nakládačky patří mezi poklady české nebo přesněji moravské kuchyně. Především v sychravých zimních dnech dokáží oživit téměř každé…
RECEPTY

Už jste ochutnali srbský koláč? Jeho jemná chuť vás mile…

Důvodů, proč se těšíme na víkend je mnoho. Jedním z nich ale často bývá i jídlo. O víkendu totiž máme více…
RECEPTY

Stačí málo a vykouzlíte skvělé koblihy. V čem jsou tyto…

Máte rádi koblihy? Pak se podívejte na recepty, díky kterým vykouzlíte úsměv na tváři každému. Nikdo nezapomíná na to, jaké…