Připravte si zázračnou směs pro krásné vlasy a zmírnění bolesti

Ty nejlepší prostředky pro zdraví míváme často ve své kuchyni, aniž bychom o nich věděli. Tentokrát se podíváme na jeden elixír, který vás zbaví bolesti, žaludečních problémů i oslabených nehtů. Vše, co budete potřebovat, je šťáva z jednoho citronu a jedna lžíce olivového oleje. Vše důkladně promíchejte a pravidelně pijte.

Léčí potíže s trávením

Tato neobvyklá směs léčí zácpu. Promašťuje trávicí sliznici, aktivuje také funkci močového měchýře. Obsahuje spoustu antioxidantů, které nám pomohou zbavit se toxinů a napomáhají správnému trávení potravy. Směs také harmonizuje činnost jater a žlučníku. Toxiny v játrech se obvykle projevují otoky, pocitem těžkosti a únavou. Pomozte svým játrům tyto odpadní látky odstranit.

Už jen jediná čajová lžička této zázračné směsi pomáhá proti bolesti kloubů a revmatická bolesti. Má totiž silné protizánětlivé účinky. Pro posílení lámavých nehtů můžete připravit směs z polévkové lžíce olivového oleje a stejného množství citronové šťávy. Tuto směs nebudete pít, ale na deset minut do ní namočíte nehty, poté si nasadíte tenké bavlněné rukavice a necháte přes noc působit. Blahodárné látky tak proniknou k nehtům.

Čtěte také: Jak být pro druhé pohlaví atraktivní a přitahovat k sobě lásku?

Zlepší stav kůže

Stejný postup vám pomůže, pokud vás trápí suchá a mdlá kůže. Olivový olej ji krásně promastí a zanechá vláčnou a hebkou. Navíc může pomoci při léčbě různých kožních onemocnění. Pokud máte lámavé vlasy, rovněž si připravte elixír z citronu a olivového oleje a použijte ho jako masku. Vlasy pak budou silné, lesklé a bez lupů.

Citrony obsahují množství vitamínu C, dále pak provitamín A a vitamíny skupiny B. Najdeme v nich také kyselinu listovou a pantotenovou. Důležitý je i vysoký obsah draslíku. I přes svou kyselou chuť působí v těle zásadotvorně a pomáhá s překyselením žaludku. Olivový olej je bohatý na vitamíny A a E a také polyfenoly, které fungují jako antioxidanty. Nachází se v něm i měď, železo, sodík, draslík, hořčík a zinek.