Přírodní analgetikum , které funguje jako morfin, Vám pravděpodobně roste na zahradě a Vy o tom nemáte ani tušení!

Během historie byly léčivé bylinky jediný způsob, jak potlačit bolest, když byl někdo zraněn, nebo nemocen. S příchodem moderního lékařství lidstvo však zapomnělo, jak silná příroda dokáže být. Například divoký salát (Lactusa virosa) je rostlina, která roste převážně v Anglii a Severní Americe a dlouhá léta byla používána jako přírodní lék proti bolesti, který funguje stejně dobře jako léky proti bolesti.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Co je to divoký salát?

Divoký salát je dvouletá rostlina, která se nachází zejména v celé Anglii. Roste do velkých výšek a má krásný žlutý květ a zralé listy. Rostlina byla v minulosti používána jako sedativum a analgetikum a má řadu zdravotních přínosů.

Tady jsou některé z nich!

PŘÍRODNÍ SEDATIVUM

Čtěte také: Nevěřili byste, jak se v domácnosti dá využít vodka. Pojďte to s námi vyzkoušet.

Divoký salát se často používá k boji proti nespavosti a k uvolnění od úzkosti a křečí. Tato bylina uklidňuje nervový systém, uvolňuje svaly a zároveň bojuje se stresem, zlepšuje trvávení, kašel a problémy s dýcháním, neklidem a nespavostí.

LÉČÍ KŘEČE

Zařazení divokého salátu do Vaší každodenní stravy tím, že salát budete konzumovat syrový nebo ve formě odvaru, Vám může snadno pomoci s křečemi.

SNIŽUJE BOLEST

Divoký salát také efektivně snižuje svalové bolesti, menstruační křeče a jiné druhy bolestí. Díky těmto výhodám je běžně znám jako opiový salát, protože má podobný účinek jako opiáty, akorát bez potenciálního rizika vzniku závislosti.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Jak salát správně konzumovat?

Aby bylo možné řádně využít výhody této rostliny, je třeba salát sklízet v červenci, nebo srpnu. Sušené verze a doplňky jsou také k dispozici, ale doporučuje se konzumovat rostlinu ve formě čaje z čerstvých listů.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílete se svými přáteli a rodinou :-)!