Přírodní insekticid zbaví zahradu nebezpečných mšicí

Mšice jsou jedním z nejzákeřnějších škůdců, který se může objevit na vaší zahradě. Během pár dnů vám mohou naprosto zabít rostliny, když okamžitě nezasáhnete. Právě proto musíte znát spolehlivý způsob, jak se jich rychle zbavit. Dobrou zprávou je, že si můžete doma vyrobit sprej, který si s tímto škůdcem poradí. Poradíme vám, jak to udělat. Zachráníte své rostliny a ušetříte za chemii.

Vyrobte si jednoduchý sprej na mšice

Základem celé metody je feferonkové nebo chilli koření. Do 500 ml vody přidejte jednu lžičku koření. Všechno důkladně promíchejte a nechte 36 hodin odstát. Potom musíte roztok scedit. Vše dělejte velmi opatrně, protože se vám koření nesmí dostat do očí. Nezapomeňte roztok naředit, protože jinak můžete popálit rostliny, které se snažíte zachránit.

shutterstock.com

Na 1 litr vody vám postačí 20 ml roztoku s kořením. Tato koncentrace vám zajistí, že mšice zemřou a zároveň nepoškodíte své rostliny. Do směsi můžete přidat také nastrouhané šedé mýdlo, aby se roztok více držel na rostlinách. Vždy roztok použijte na záhonech večer a zopakujte po 7 dnech. Tento roztok nesmíte používat, když rostliny kvetou nebo plodí.

Čtěte také: Dopřejte orchidejím správnou péči. Bohatě se vám odvděčí

Jak se zbavit mšic?

Feferonky obsahují kapsaicin. Právě tato složka je velmi důležitá, protože funguje jako přírodní insekticid. Díky tomu se zbavíte mšic, ale také dalších škůdců. Roztok můžete použít také na medové mušky, housenky, slimáky nebo hlodavce. Pro všechna tato zvířata bude kapsaicin velmi nepříjemný a budou se vašim záhonům vyhýbat.

shutterstock.com

Na mšice si můžete připravit také prostředek na bázi jedlé sody. Přidejte 1 lžičku jedlé sody a 1 ½ lžičky šedého mýdla do 1 ½ litru teplé vody. Vše promíchejte a připravený prostředek nastříkejte na rostliny, které napadli mšice. Postřik opakujte v internetu 5-7 dnů. Dávejte si pozor, abyste nepoužili příliš mnoho roztoku, protože jinak můžete spálit listy mladých rostlin.

Zdroj: genialne.pl