Přírodní málo známý lék na zápach z úst: Působí ihned po požití během pár sekund, 10x silnější než žvýkačky

Dentální hygiena je naprostý základ všech civilizovaných lidí. I přes veškerou snahu se však někdy stane, že nás z nějakého důvodu začne trápit zápach z úst, který v danou chvíli není možné vyřešit ani kartáčkem s pastou, ani ústní vodou. Pokud však máte přístup k citrónu, máte prakticky vyhráno.

Smrdutý dech může mít celou řadu příčin

Špatný dech nejčastěji způsobuje kouření cigaret. Tabák smísený se slinami, potažmo někdy spojený se zánětlivými procesy v ústech dokážou vytvořit opravdu smrdutý koktejl. Dalším faktorem, který ovlivňuje zápach dechu, je složení stravy i jídlo obecně. Částečky rozžvýkané potravy se vám často zachycují mezi zuby, kde slouží za potravu bakteriím, které během své činnosti rovněž vytvářejí zápach. Kromě toho také mohou způsobit trávicí problémy.

Asi je každému jasné, že základním předpokladem toho, že váš dech nebude odpudivě zapáchat, je dostatečná zubní hygiena. Ta pomůže odstranit valnou většinu nečistot, jimiž se živí bakterie a snížíte tak pravděpodobnost negativních důsledků jejich působení. Potíže však může způsobovat také sucho v ústech, tedy nedostatek slin, které se rovněž podílejí na udržení úst v bakteriální čistotě.

Čtěte také: Alexandr Drozhennikov představuje svou metodu na zlepšení vašeho zraku. Jeho unikátní gymnastika očí dokáže pomocí každému, kdo je enormně namáhá a hledá cesty, jak může svému zraku prospět

Boj proti bakteriím v ústech

Účinným prostředkem, jak se zbavit zápachu z úst, potažmo populace nepřátelských bakterií v ústech, je ústní voda. Ty z obchodu však bývají v mnoha případech velmi agresivní, obsahují umělé chemikálie a také jsou dost drahé. Existuje ale spousta receptů na přírodní ústní vody, které si můžete vyrobit doma a fungují stejně dobře nebo lépe, než ty kupované.

Velmi účinnou surovinou na ústní vodu je třeba citrón, který snadno odstraňuje bakterie. Vědecké studie prokázaly, že citrón je pro likvidaci bakterií velmi účinným prostředkem. A bakterie jsou právě tím činitelem, který zápach z úst způsobuje, ať už má jakoukoliv předchozí příčinu. Kromě toho vitamin C obsažený v citronu podporuje imunitní systém těla, který sám o sobě bakterie likviduje.

Recept na citronový elixír proti zápachu z úst

Na ústní vodu z citronu budete potřebovat:

  • 1 citron
  • 1 – 2 lžičky medu
  • 1 hrnek vody

Citron omyjte a vymačkejte z něho šťávu. Kůru ostrouhejte a vmíchejte do šťávy. K tomu nalijte hrnek vody a přidejte jednu až dvě lžičky medu, abyste snížili kyselost a podpořili antibakteriální účinek. Pro svěží dech pijte a proplachujte ústa touto směsí alespoň jednou denně.