Domů KRÁSA A MÓDA Přírodní metody, pomocí nichž zabráníte podráždění pokožky po holení. Vyzkoušejte je, zaručeně...

Přírodní metody, pomocí nichž zabráníte podráždění pokožky po holení. Vyzkoušejte je, zaručeně fungují!

Podle řady studií 58 % žen preferuje holení jako metodu odstraňování chloupků a až 75 % mužů si denně holí obličej. To znamená, že miliony lidí se musí vypořádat s problémy souvisejícími s holením, jako je podráždění a zarůstání chloupků na denní bázi.

Dnes jsme se proto rozhodli, že Vám pomůžeme získat hladkou a hedvábnou pleť jako součást Vaší holicí rutiny. Zde je náš seznam užitečných tipů, jak se zbavit podráždění a vyrážky po použití holicího strojku.

1. Kukuřičný škrob, nebo dětský pudr

Věděli jste, že čistý kukuřičný škrob se používá v některých kosmetických výrobcích, včetně dětského pudru? Věří se, že jde o skvělý upokojující složku při léčbě dětských opruzenin od plenek. Aplikace kukuřičného škrobu přináší okamžitou úlevu na svědivou pleť.

Jak na to?

Můžete skutečně použít jeden z dětských pudrů, které jste si koupili, ale pokud ho nemáte, zkuste smíchat kukuřičný škrob s vodou a výslednou pastu aplikujte na postižené oblasti, kde ji nechte působit po dobu 10 minut. Poté důkladně omyjte vodou. Pokud se rozhodnete zkusit tuto metodu, ujistěte se, že nemáte žádné kožní infekce.

2. Med

Po celá staletí byl med používán k léčbě ran a kožních onemocnění. Jeho vědecky uznávaný protizánětlivý a antimikrobiální účinek může působit jako kouzlo na podrážděnou oblast kůže. Vám tak nic nebrání v tom skončit s hladkou a dobře hydratovanou pokožkou.

Jak na to?

Použijte surový (organický) med na postižené místo a nechte 10-15 minut působit. Poté opláchněte teplou vodou.

3. Oleje (olivový olej, čajovníkový olej, olej z vitamínu E)


Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články