Redakce ProSvět.cz
18 prosince, 2018

Přírodní oleje dokážou hotové zázraky. Většina lidí o jejich úžasných schopnostech mnohdy ani netuší, což je velká škoda. Obrovskou pomocí jsou především při péči o pokožku, která postupně stárne a ztrácí svou původní hebkost, jemnost a pružnost. Především ženy se děsí dny, kdy na své pleti objeví první vrásky, které jsou známkami stárnutí. Chcete-li tyto projevy zpomalit, vsaďte na přírodní oleje a budete se divit, co všechno dokážou.

Přírodní oleje jsou známé už stovky let, přesto o jejich účincích v současné době mnoho lidí neví, což mi přijde jako strašná škoda, protože nám mohou opravdu hodně pomoci. Chci se s vámi podělit o několik tipů na úžasné přírodní oleje, které podle mě fungují naprosto báječně. Pokožku dokážou krásně hydratovat, zjemnit a vyživit, takže vrásky nebo třeba pigmentové skvrny nebudou mít vůbec žádnou šanci.

 • Olivový olej

  Jako první zmíním olivový olej, který si někdo možná spojí se zdravou kuchyní. Já o něm vím, že má skvělou schopnost hydratovat a dá se užívat jak zevnitř, tak i zvenčí. Někdo si olivový olej přidává do nočního krému, který si před spaním nanáší na obličej, to můžete určitě vyzkoušet.

 • Jojobový olej

  Jako druhý v pořadí je jojobový olej, který je známý svým obsahem kyseliny eicenoové. Ta dokáže celkově zlepšit buněčný metabolismus a podporuje regeneraci kožních tkání, takže pokožka tak rychle nestárne a naopak působí krásně svěže a mladě.

 • Lněný olej

  Do třetice všeho dobrého lněný olej, který na rozdíl od všech ostatních přírodních olejů má navrch v tom, že obsahuje bílkoviny. Ty napomáhají pleti působit mladším dojmem, což rozhodně není na škodu. Při pravidelném použití můžete zpozorovat vypnutí obličeje a vymizení drobných vrásek.

 • Mandlový olej

  Určitě nesmím zapomenout na mandlový olej, který obsahuje nenasycené tuky, takže tělu prospívá i tehdy, užíváme-li jej vnitřně. Věděli jste, že se mandlový olej může pyšnit lehce bělicím efektem? To znamená, že skvěle pomáhá v případě, kdy se vám na těle objeví stařecké skvrny.

 • Broskvový olej

  Na závěr ještě méně známý broskvový olej, který pokožku vyhlazuje, zvlhčuje a zjemňuje, takže je na dotek krásně hebká a příjemná. Obsahuje navíc vitamín B15, který podporuje lepší průtok krve tkání, takže se pleť mnohem lépe prokrvuje.

Sdílejte článek