Přírodní rady, které vám pomohou probudit váš metabolismus a mít plochý žaludek: Žádné drahé chemické léky a trápení s dietou

Jak tělo stárne, metabolismus přirozeně zpomaluje. Někdy je to ale následek pouze nezdravého životního stylu. Tento problém v poslední době trápí stále více mladých lidí. Následkem je postupné hromadění tuku v těle a zvýšení tělesné hmotnosti. Mnoho lidí se pro změnu a hubnutí rozhodně ale až ve chvíli, kdy je pozdě. Znovu nastartovat metabolismus není jen tak. Abyste uspěli, musíte dodržovat zdravou stravu a pravidelně cvičit. Než se do toho ale pustíte, přečtěte si několik užitečných tipů, jak efektivně podpořit váš metabolismus.

Pijte více tekutin

Dodržování adekvátního denního příjmu vody je jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout zbytečnému přejídání. Zároveň uvidíte rozdíl i na vaší pokožce. Díky dostatečnému množství tekutin se vám povede ji udržet dokonale hydratovanou. Pravidelná konzumace alespoň 1,5 litru vody denně již pomáhá procesu hubnutí.

Pokud vám nechutná čistá neperlivá voda, vyzkoušejte ji ochutit pár lístky máty a citronem. Uvidíte, že tak denní množství vypijete snadněji. Jinou a velmi účinnou alternativou je zelená čaj. Ten dokáže urychlit váš metabolismus až o 10 %. Nenechte se ale nalákat jeho účinky tak, že jeho konzumaci přeženete. Rozhodně nepijte více než 3 šálky denně.

Čtěte také: Udělejte si domácí gumoví medvídci – minimum kalorií, žádný přidaný cukr a úplně přírodní.

Vyvarujte se drastickému snižování kalorií

Většina lidí má na počátku hubnutí tendenci vynechávat některá jídla nebo velmi drasticky omezovat příjem kalorií. To ale není správně. V krátkodobém horizontu se může tento krok zdát efektivní, ale jeho dlouhodobý účinek bude negativní. Tělo musí mít dostatek všech potřebných živin i kalorií, aby si neukládalo zásoby na horší časy. Můžete zkusit zvýšit příjem bílkovin. Po jídle s vysokým obsahem bílkovin se budete cítit plnější, a navíc vám pomůže udržovat a získávat svalovou hmotu.

Kromě kardia se zaměřte i na silový trénink

Mnoho lidí si myslí, že pro hubnutí je nejlepší kardio. Je sice pravdou, že kardio cvičení je velmi dobré při spalování kalorií, ale stejně důležité je i budování svalů. Sval totiž spálí 9x více kalorií než tuk, takže pokud budete mít v těle více svalové hmoty, zhubnete mnohem rychleji. Nenechte se proto zmást a zkuste obě techniky kombinovat. Uvidíte, že zrychlení metabolismu i hubnutí na sebe nenechá dlouho čekat.

Dopřejte si kvalitní spánek

Stejně důležitý jako strava a cvičení je také kvalitní spánek. Je nezbytné, abyste spali alespoň 7 hodin denně. Je dokázáno, že pokud budete spát krátkou dobu, budete se druhý den cítit mnohem hladovější. To v mnoha případech znamená, že sáhnete po málo výživných jídlech s mnoha kaloriemi. K hubnutí a zrychlení metabolismu vám bude stačit pravidelnost. Pravidelně a vyváženě jíst, cvičit a dostatečně spát. Díky tomu si tělo zvykne na jednoduchý režim, kterému se přizpůsobí a svůj metabolismus postupně zrychlí.