Přírodní repelent lze snadno vyrobit ze dvou známých ingrediencí

Klíšťata jsou nepřáteli snad každého člověka. Přenáší nebezpečné infekční nemoci, které nás mohou poznamenat na celý život. V dnešním článku jsme si pro vás připravili návod na přírodní repelent, který si můžete za pomoci dvou ingrediencí smíchat sami doma. Zapomeňte na nezdravé a předražené výrobky z obchodů, které většinou stejně nefungují. Vsaďte na jistotu.

Repelent jako z lékárny

V obchodech a lékárnách najdete police plné repelentů. Některé jsou ve spreji, jiné ve formě tablet či tekutiny, kterou ve speciálním zařízení zapojíte do elektriky. Tyto přípravky jsou ale vyrobeny za použití spoustu chemie. Ta vás sice zbaví nepříjemného hmyzu a ochrání vás během pobytu na čerstvém vzduchu, ale zároveň vám dělá medvědí službu. Proč je lepší se jim vyhnout?

  • jsou škodlivé pro pleť
  • zatěžují dýchací ústrojí
  • u dětí a těhotných mohou při častém používání vyvolat alergické reakce a záněty v těle

Za všechny zdravotní komplikace je zodpovědná především chemická složka jménem DEET, silný insekticid, který zabíjí hmyz, ale zároveň škodí lidskému tělu. Mnohem lepší je sáhnout po přírodních repelentech. Pokud se chcete dovědět recept na jeden z nich, nepřestávejte číst. Na přípravu stačí jen dvě věci. Jednu koupíte v jakémkoliv obchodě s čaji či zdravé výživě, tu druhou máte doma každý den po celý rok.

Čtěte také: Zlatem proti inflaci

Jak vyrobit přírodní repelent

Připravte si tea tree oil a vodu v poměru 1 díl oleje a dva díly vody. Na začátek doporučujeme 50 ml tea tree a 100 ml vody. Smíchejte tyto dvě ingredience v plnící nádobě se sprejem. Předtím, než půjdete na místa, kde hrozí výskyt klíšťat, použijte. Aplikujte na oblečení, boty, ponožky a pokožku rukou, krku a nohou. Vyzkoušejte si umíchat náš repelent ještě dnes a chraňte sebe i své blízké. Doufáme, že ho využijete jak v létě, tak na jaře a na podzim. Napište nám vaše zkušenosti.