Přirozená cesta, která zabije škůdce a mšice za pár okamžiků: Geniální fígl o kterém neví 97% Čechů

O mšicích jste určitě už někdy slyšeli. Jistě víte, že jsou to nepříjemné malé potvůrky, které umí napáchat hodně škody. V zahradě velmi často napadají malé rostliny, ovocné stromy a různé druhy květin. Dokáží se dostat opravdu všude a okem jsou mnohdy nepostřehnutelné. Pokud nechcete na zahradě utrpět opravdu závažné škody, měli byste se jich zbavit. Jenže jak na to? Není úplně jednoduché se jich zbavit, a proto vám nabízíme efektivní způsob, který se vypořádá se mšicemi a dalším nepříjemným hmyzem.

Pryč se mšicemi

Víte vůbec, jak mšice fungují? Mšice jsou malí škůdci, kteří se živí rostlinami. Při jejich konzumaci vypouští do rostliny ohromné množství šťávy, která následně způsobí uhynutí rostliny. Mšice se rády vyskytují v zahradních květinách, květináčích a na různých stromech, nejčastěji ovocných. Měří od 2 do 5 mm a jsou nesmírně rychlé. Dokáží se velmi rychle rozmnožovat, a proto jsou schopné napadat velké množství rostlin. Naštěstí existuje přírodní způsob jejich eliminace.

Použijte berušku

Máme pro vás připraveno pár tipů na metody, jak mšicím zabránit. Než s některou z metod začnete, je důležité, abyste nasbírali všechny mšice, které najdete. Sběr provádějte samozřejmě pomocí rukavic, abyste si neublížili. Můžete také použít tekoucí vodu. Pokud budete mít k dispozici berušku neboli slunéčko sedmitečné, bude to jenom dobře. Právě beruška miluje mšice. Doporučujeme vám, abyste se vyvarovali zbytečného používání chemických postřiků. Přírodní postupy a hnojiva jsou mnohem lepší, a díky tomu do vaší zahrady zavítá i více berušek.

Čtěte také: Odborník radí: Pokud si budete masírovat obličej podle tohoto návodu, zbavíte se vrásek na čele, kolem očí na krku i dekoltu!

Mléko a jedlá soda

Na mšice můžete vyzkoušet také některé další postupy. Například metodu s mlékem. Vezměte si obyčejné kravské mléko a smíchejte ho s vodou o stejném poměru. S tímto roztokem provádějte postřiky rostlin, a mšice velmi rychle zmizí.

Stejně tak je dobré vyzkoušet jedlou sodu. Roztok jedlé sody dokáže velmi účinně odstranit mšice i další škůdce z vaší zahrady. Připravíte ho následujícím způsobem: 2 lžičky jedlé sody přidejte do 2 litrů teplé vody a v láhvi řádně promíchejte. K tomu přidejte několik kapek saponátu nebo mýdlo. Opět pořádně promíchejte a aplikujte na rostliny napadené mšicemi.

Ocet nebo máta

Na mšice vám také pomůže voda s octem. Tento roztok můžete použít také proti ovocným muškám. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:10 a proveďte postřik. Doporučuje se zde rovněž použít několik kapek mýdla nebo saponátu. Doporučuje se také používat mátu, česnek nebo cibuli. Tyto rostliny mají silné aroma, což mšice odpuzuje. Připevněte je například poblíž ovocného stromu a budete mít klid.