David Hampl
20 října, 2019

Boj s hrubými patami je nikdy nekončící procedurou, kterou mnozí opakují den, co den a stále bez výsledku. Je zbytečné utrácet za drahé přípravky, když můžete vyzkoušet funkční přírodní recept, který je velice levný a především léty ověřený. Tento způsob znaly již naše babičky a s úspěchem ho používaly. Pojďte se podívat, co je těmi zázračnými prostředky, které vám pomohou od ztvrdlé kůže.

Přípravek, který znali již naše babičky

Ověřené a přírodní prostředky jsou mnohdy stejně tak funkční, nebo ještě lepší, v porovnání s drahou kosmetikou. Jejich výhodou je nízká cena i složení bez jakýchkoliv chemických látek. Tento recept zabere mnohem méně času, než kdybyste se vypravili do kosmetického salónu. Postup zvládnete hezky v pohodlí domova. Výhodou také je, že na tento postup není nijak náročný – všechny věci, které potřebujete, máte běžně k dispozici doma, tudíž nemusíte nic kupovat.

Návod na skvělou péči o nohy

Jako první zřeďte v lavoru s vodou 2 polévkové lžíce jedlé sody a 2 polévkové lžíce soli. Do tohoto roztoku ponořte nohy na 15 minut a následně je setřete pemzou. Nohy si osušte do ručníku a vetřete do kůže na patách i po celých chodidlech 2 polévkové lžíce olivového oleje a 1 polévkovou lžíci cukru. Tuto směs nechte působit a vstřebávat se přibližně pět minut. Poté si nohy opláchněte vlažnou vodou a připravte si druhou lázeň z teplé až horké vody. Do ní přimíchejte 2 polévkové lžíce olivového oleje a pár kapek svíčkového vosku, ideálně pravého včelího, ale pokud jej neseženete, lze použít i klasickou svíčku, kterou koupíte v běžném obchodu. Vosk se v horké vodě rozpustí a poté zchladne. Počkejte chvíli, až voda získá přejemnou teplotu a poté do ní namočte nohy na několik minut. Po vyndání si ihned oblékněte ponožky a bez oplachování si jděte lehnout. Je třeba tento postup provést vícekrát, ideálně několik dní za sebou. Po několika opakování nezbydou po hrubé nebo popraskané kůži na patách ani stopy.

Sdílejte článek