David Hampl
30 listopadu, 2019

Stará tradice tvrdí, že muž musí požádat o ruku své nevěsty nejdříve jejího otce. Mnoho mužů to už nedělá, nicméně se stále najdou takoví, kteří chtějí této tradici dostát. Matthew dostal svolení od matky i babičky. Potřeboval ovšem i svolení otce, a to byl problém, protože ten už nežil. Rozhodl se tedy, že to vyřeší.

Po pěti letech náročný úkol

Po pěti letech vztahu Matthew věděl, že je Kristen pro něj tou pravou. Chtěl s ní strávit zbytek života, a proto se rozhodl, že ji požádá o ruku. Netušil ovšem, že ho před svatbou čeká ještě velmi náročný úkol. Před požádáním o ruku Kristen, musel nejdřív požádat o svolení její rodinu. Podnikl tedy dlouhou výpravu. Ze San Francisca se vydal do Orlanda, poté do Las Vegas, a nakonec zastavil v New Yorku. Celkově to zabralo asi 3000 mil, nicméně to byla potřeba k tomu, aby se s přítelkyní mohl oženit.

Souhlas všech členů

Přítelkyně netušila, že Matthev se vydal na cestu s cílem získat svolení o ruku. Místo toho si myslela, že jede do New Yorku na oslavu narozenin svého kamaráda. To samozřejmě nebyla pravda, protože Matthev během cesty navštívil matku v Orlandu. Její matka samozřejmě souhlasila, protože věděla, že je to pro její dceru ten nejlepší muž. Po svolení matky se vydal navštívit přítelkyninu babičku, která žije v Las Vegas. Ta se sňatkem také souhlasila, a navíc ho k tomu ještě obdarovala diamantovým prstenem, coby rodinným dědictvím. Nyní ovšem nastal ten nejdůležitější úkol, požádat o ruku jejího otce.

Cílovou stanicí byl hřbitov

Matthew se vydal do New Yorku, přesněji do Highland Mills. Zde byl v roce 2007 její otec uložen k odpočinku. Pro takovou událost se Matthew vyzbrojil kyticí květin. Klekl si k náhrobku a řekl, že by si přál muže osobně potkat. Jeho partnerka totiž stále mluví o tom, jak jsou oba podobní. Je tedy hrdý na to, jak o něm mluví. Pevně doufá, že ho otec přijme a bude se tak moci stát jeho zetěm. Slibuje, že bude ženu chránit a bude o ni pečovat, dokud bude žít. Matthew mluvil přímo ze srdce, protože chtěl, aby otec věděl, jak moc svou Kristen miluje.

Klekl na koleno

Během jednoho víkendu vzal Matthew svou přítelkyni na výlet se záminkou, že jedou na oslavu narozenin jiného přítele. V jednom okamžiku si klekl na koleno, ukázal prsten od babičky a zeptal se: „Vezmeš si mě?“ Kristen samozřejmě odpověděla ano. V září 2018 byli oddáni a pevně věřili, že se otec v hrobě usmívá. Byli šťastní a spokojení, a o to přece šlo.

Sdílejte článek