Pro většinu lidí jsou ruličky od toaletního papíru odpad. Až zjistíte co vše se z nich dá vyrobit, už nikdy žádnou nevyhodíte. Dokonce budete litovat toho, že jich tolik končilo v koších -
Menu

Pro většinu lidí jsou ruličky od toaletního papíru odpad. Až zjistíte co vše se z nich dá vyrobit, už nikdy žádnou nevyhodíte. Dokonce budete litovat toho, že jich tolik končilo v koších

Vyhazujete pravidelně ruličky od toaletního papíru nebo kupujete ty, co jednoduše spláchnete do záchodu? V tomto článku vám popíšeme hned několik důvodů, proč je to špatně. Až se podíváte na přehled všeho, co s ruličkami můžete dělat, tak vám garantujeme, že už je vyhazovat nebudete. V řadě případů vám mohou pomoci děti a kdoví – třeba vás naše nápady inspirují k vlastním nápadům.

Myslete kreativně!

I z tak obyčejných (nebo právě proto, že jsou obyčejné) věcí se dá vyrobit něco, co skutečně stojí za to! Níže vám přinášíme přehled nápadů. Pamatujte si, že každý z nich si můžete přizpůsobit svému vlastnímu vkusu. Každou ruličku očistěte, abyste ji zbavili zbytků toaletního papíru a měli po ruce jen čistou ruličku. Jakmile jich nasbíráte několik, můžete se pustit do tvoření.

Stojan na tužky

Na podložku (například od kartonové krabice) můžete naskládat ruličky od toaletního papíru zastříhaný v různých výškách. Můžete zvolit nejrůznější uspořádání, ať už to bude od nejmenších po největší, nebo na čtvercové, obdélníkové či kruhové podložce. Všechny ruličky můžete namalovat barvou, která se vám líbí a můžete zvolit například i různé kombinace barev či textury.

Stojan na tužky v krabici od bot

Bojíte-li se toho, že se vám předchozí nápad nepodaří uspořádat dostatečně kvalitně, můžete ruličky naskládat do krabice od bot, kterou jste předtím buď pomalovali nebo polepili vybraným pečícím papírem. Tento stojan je vhodný i k častému přenášení a vaše tužky krásně zorganizuje. Všechny psací potřeby můžete mít vždy po ruce.

Krmítko pro ptáky

Zvolte organické lepidlo, které není závadné při požití, a natřete jím vnější stranu ruličky od toaletního papíru. Následně ji vyválejte v semíncích pro ptáky – to může zahrnovat jakýkoli ptačí zob, slunečnici a další zrníčka. Po zaschnutí můžete takovéto ruličky zavěsit na větve stromů a poskytnout tak ptákům potravu v drsných zimních měsících. Pokud na tom budete pracovat s dětmi, máte aspoň účel své příští procházky s dětmi – krmítka můžete vzít do lesa a vybírat společně stromy, na které je zavěsíte.

Stojan na tužky i vizitky

Stojan na tužky nemusí být jen vertikální! Zkuste několik ruliček od toaletního papíru ozdobit dle své fantazie (nebo podle obrázku) a přilepit je k sobě horizontálně. Do takových ruliček pak můžete naskládat tužky. Horní ruličku shora nařízněte a můžete do ní umístit pozvánky, vizitky či jiné kartičky.

Výsadba nových rostlinek

Pokud patříte mezi zahradníky, pak jistě oceníte tento nápad. Ruličky rozpulte a naskládejte na podtácek, který dáváte pod truhlíky. Naplňte je hlínou a zasaďte do nich vybraná semínka. Takto můžete na jednom podnose pěstovat větší množství rostlinek – například různé druhy bylinek, protože každou ruličku si označíte názvem dané rostlinky. Jedná se opět o ideální příležitost k zapojení dětí: jak ke kreativní tvorbě, tak také k pěstování!

Stínítko

Tato krásná dekorace je vhodná jen pro ty zručnější z vás. Když se to podaří, je to nádhera! Pokud si netroufáte na složité obrazce, můžete si vymyslet mnohem jednodušší tvary.

Kuličkodráha

Velké množství ruliček od toaletního papíru můžete připravit pro důmyslnou kuličkodráhu. Vymyslete si vlastní dráhy, po kterých bude kulička cestovat – ať má spoustu možností. Děti pak mohou zkoušet, jak kulička pojede. Jedná se o zábavnou činnost jak pro děti, tak také pro dospělé. Zapojit můžete více velikostí kuliček (tam, kde propadne menší kulička, nepropadne větší a rozdělí si tak dráhu), nebo můžete s ruličkami otáčet pomocí zabudovaného vhodně zvoleného cvočku.

Velikonoční dekorace

Z ruliček si můžete připravit nádherné velikonoční

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Manžel mi do auta zavěsil čajové sáčky! Když jsem do…

Čajový sáček nepatří jen do hrnečku, ale také do auta. Je to proto, aby ho provoněl a zároveň, aby odstranil…
TIPY A TRIKY

Stojí méně než 20 Kč a okamžitě bělí zuby, čistí…

Trápí vás špinavá pokožka? Máte problémy s čistotou zubů? A co takhle účinná zbraň proti kocovině? Představte si, že existuje přípravek,…
TIPY A TRIKY

Dotkněte se horního patra úst jazykem a chvilku dýchejte –…

Světoznámý americký lékař Andrew Weil přichází na veřejnost s velmi zajímavou relaxační metodou, která vám pomůže, pokud trpíte poruchami spánku nebo…
TIPY A TRIKY

Na konec izolepy přilepila kancelářskou sponku, co vytvořila během 17…

Každý člověk alespoň jednou v životě použil nějakou páskou nebo jinou lepicí páskou na drobné domácí úpravy nebo kancelářské záležitosti.…
TIPY A TRIKY

Ukazuje se, že celý život jsme nesprávně navlékali jehlu do…

Šijete často nebo málo? Používáte při šití jehlu a nit? Často strávíte hromadu času navlékáním jehly na nit a vždy…
TIPY A TRIKY

Mnoho žen si začalo takto obepínat prostřední prsty. Když zjistíte…

Většina žen si ráda kupuje nové boty. Ženy si v tom libují a mnohdy mají opravdu bohatou sbírku obuvi, z níž některé…