Problém s množstvím glukózy v těle se nemusí řešit jenom pomocí léků. Stačí pár správných receptů, které mohou být silnější než medikace. Co k nim potřebujete? Třeba obyčejnou cibuli, i řadu dalších věcí

Hladina glukózy v posledních letech celkem výrazně stoupá u většiny populace. Lékaři pochopitelně varují, jelikož cukrovka je poměrně zákeřnou nemocí, na kterou lidé mohou i umřít. Dnes je považována za takzvanou civilizační chorobou, která je spojena se špatným životním stykem lidí. Je proto na místě začít se o své zdraví zajímat.

Bojujte proti zvýšenému krevnímu cukru

Nejenom, že se může objevovat vcelku nebezpečná cukrovka. Zapomínat by se nemělo také na další řadu problémů, které se týkají očí, ledvin, týkají se také cév, ale o srdce a samozřejmě nervového systému. Lékař pochopitelně doporučí klasické léky, zatímco my doporučíme využít sílu přírody. A co konkrétně? Tyto recepty jsou na eliminaci krevního cukru jasnou volbou.

Vařená cibule

Naprosto jednoduchá věc. Stačí vám jenom 2 – 3 kilogramy cibule, kterou oloupete a necháte vařit v 250 ml vody. A to do doby, než bude cibule dokonale měkká. Následně vypněte sporák a nechte vodu i s cibulí vychladnout. Poté můžete cibuli vyjmout a využít třeba do jídla. Samotný odvar následně pijte. Doporučuje se si celou dávku rozdělit na 3 části a pít ji každý den zhruba 30 minut před jídlem.

Čtěte také: Věděli jste to? Stačí znát tento jeden malý jednoduchý trik a každý Vám bude věřit!

Vařené vejce s octem

Také věci, které máte zcela běžně doma. Stačí vám hrnec s vodou, do kterého vložíte vejce a necháte ho klasicky uvařit na tvrdo. Následně ho necháte ochladit a poté místo vody nalijete ocet, do kterého vejce ponoříte na celou noc – samozřejmě bez skořápky. Ráno vejce vyjměte, omyjte vodou a následně snězte k snídani.

Vařený kopr

I tento odvar je dobrým pomocníkem, jak se dá snížit hladina krevního cukru. Základem je 500 ml vody, do které přidáte hrst čerstvého kopru, nebo polévkovou lžíci drcené směsi. vařte jenom krátce, zhruba 5 minut. Poté nechte vše přikryté pokličkou a odstavte zhruba na 60 – 90 minut. Po této době již můžete koprový odvar konzumovat. Ideálně sklenici dvakrát denně, ráno a večer.

Dýňová semínka

Pokud nechcete žádnou složitou přípravu, opatřete si dýňová semínka. Ta můžete jíst jenom tak samotná, stejně jako je lze přidat do salátů a dalších jídel. Jejich konzumace má na snižování krevního cukru velmi dobrý vliv.

Skořice

I ta pomáhá. Samotnou ji však nejezte, protože vám může způsobit dýchací obtíže. Doporučujeme ji přidávat třeba do čaje, do jiných odvarů, do jídla nebo do domácích limonád. Pravidelná konzumace také dokáže přinést požadované výsledky.

Semínka melounu

Pokud jíte melou a vyndáváte z něho jednotlivá semínka, je to velká chyba. Nejenom, že dokážou výrazně prospět vašemu trávení. Jsou i dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy je vaším cílem snížit hladinu krevního cukru.

Zkuste i další zajímavé tipy

Výše uvedené možnosti patří mezi nejlepší volbu, jak snížit hladinu krevního cukru. Nutno dodat, že se nejedná o jediné cesty. Existuje i celá řada jiných a dalších, které mohou pomoci. Mezi ty, které doporučíme, patří třeba kořen lopuchu, dále je to také kořen pampelišky, nebo listy z borůvek či listy z šeříku.