David Hampl
11 ledna, 2019

Vyprazdňování je jednou z běžných činností a tedy i potřeb každého člověka. Pokud funguje vše jak má, není problém se znepokojovat. Někdy však může dojít k tomu, že se objeví komplikace spojená s tím, že k vyprazdňování nedochází tak, jak si člověk přeje a jak je to správné a také zdravé pro jeho tělo. Co dělat v takovém případě? Základem je správný posed na toaletě a potom také konzumace vhodného jídla.

Zaujměte správnou polohu

I když se to nezdá, i ta je důležitá. Myslete na to, že součástí vašeho konečníku je svěrač, který by měl dát volný průchod vašim exkrementům. Pokud volný průchod není, je s velkou potřebou na toaletě problém. Obvykle je problém jenom v tom, že člověk zaujímá špatnou polohu. Základem je mísa ve správné výšce a takový posed, kdy tělo zaujme ten pravý úhel. Je ideální, pokud se lehce předkloníte dopředu. Následně lehce zvednete kolena výše, až k oblasti vaší hrudi. Nohy si pro tento účel podepřete stoličkou. A toto je poloha, která je pro takzvanou velkou potřebu ideální.

Pokud jste se naučili sedět, ale stále se objevují problémy, potom věřte, že mohou být spojeny také s tím, co jíte. Podívejte se s námi na seznam potravin, které je optimální zařadit do vašeho jídelníčku.

Otruby

I když se jim mnoho lidí vyhýbá, vy byste měli patřit mezi jasnou výjimku. A to z toho důvodu, že to jsou právě a jenom otruby, které jsou pro vaše tělo a vaše střeva velmi prospěšnou potravinou. Hlavním důvodem je především celkově vysoký obsah vlákniny, který napomáhá funkcím celého trávicího systému. Pokud z nich nechcete přímo vařit, můžete je jenom namočit do vody a každý den si dát pár lžic samostatně – jako medicínu pro svá střeva.

Švestky

Znáte je jenom v podobě slivovice? Tak si je opatřete i ve své klasické formě. V létě to samozřejmě mají být švestky čerstvé. V době zimy se však nic nestane, pokud sáhnete po variantě sušené. Obojí je dobrou volbou. Velkým unikátem švestek je především to, že dokážou efektivně podporovat a stimulovat trávení. Mají také lehké projímavé účinky, což je vlastnost, která se taktéž velmi hodí, opomíjet nelze ani jejich antioxidační vlastnosti, které se postarají o to, aby bylo ve střevech vše v pořádku i po zdravotní stránce.

Dýně

Plodina velmi populární nejenom v době, kdy se slaví Halloween. Jedná se o plodinu, která se pěstuje na tuzemských zahradách a ze které se také pravidelně dělají kompoty, stejně jako polévky. Nyní budete vědět, že je vhodné jíst dýně více, než tomu bylo kdy jindy. V první řadě proto, že dokáže ze střev velmi rychle a také velmi efektivně eliminovat toxiny. Také je prospěšná z důvodu, že umí dobře nastartovat trávicí funkce spojené s vyprazdňováním. Jako doprovodný pozitivní efekt je bráno také to, že umí podpořit lidský metabolismus.

Len

Nejedná se jenom o produkt, ze kterého se může vyrábět oblečení. Len je také produktem, který je vhodný ke konzumaci. V tomto případě doporučujeme použít lněná semínka, která mají mnoho možností využití v kuchyni. Přidat je lze do salátů, ovesných vloček, ale i do jogurtů. Denně vám plně postačí pouze jedna jediná lžička a sami uvidíte, jaký výjimečný vliv to na vaše trávení mít bude. Kromě toho obsahují i řadu dalších prospěšných látek, které jsou pro lidské tělo doslova nepostradatelné.

Kyselé okurky

Je dokázáno, že jakékoliv kysané produkty jsou skvělou volbou ve chvíli, kdy máte v plánu posilovat svou imunitu. Proto se kyselým okurkám nevyhýbejte. Do jídelníčku je přidejte také proto, že jsou považovány za známé přírodní projímadlo. Pokud chcete jejich účinek ještě zvýšit, nemusíte je jenom jíst, ale můžete k tomu také upíjet lák, ve kterém jsou naložené. I ten pomáhá.

Med

Můžete si namazat pečivo s medem, stejně jako si ho můžete přidat ráno do čaje. Nebo si dát lžičku jenom tak, na oslazení života. Pokud toto všechno uděláte, můžete si být jisti, že tím střevům pomůžete. Hlavně proto, že dojde k aktivaci metabolických procesů, které souvisí kromě jiného také s vaším vyprazdňováním.

Kefír

Opět jeden tip ze světa kysaných nápojů, které pomohou nejenom budovat imunitu, ale které pomohou také zlepšit činnost střev. Primárním pozitivem kefíru, ale třeba i acidofilního mléka je to, že obijí umí dobře působit na střevní mikroflóru. Tím je zajištěno, že zde žijící bakterie budou existovat v tom správném množství a že budou dělat přesně to, co dělat mají.

Listový salát

Je jedno, jestli bude hlávkový, římský, nebo ledový. Jakýkoliv druh je skvělým pomocníkem hlavně při nutnosti vaše střeva vyčistit. Jestliže je problém se stolicí v tom, že jsou v nich nežádoucí látky které brání jejich funkci, pomocí salátu se jich hravě zbavíte.

Sdílejte článek