Problémy s cévami mohou za mnoho úmrtí. Jak jim předcházet a prospět svému zdraví? Zaměřte se na vyčištění svých cév. Věděli jste, že to zvládnete i doma? A jaký je ten nejlepší možný postup? -
Menu

Problémy s cévami mohou za mnoho úmrtí. Jak jim předcházet a prospět svému zdraví? Zaměřte se na vyčištění svých cév. Věděli jste, že to zvládnete i doma? A jaký je ten nejlepší možný postup?

Cévy jsou v lidském těle velmi důležité, jelikož je jimi distribuována krev a díky ní také kyslík a všechny důležité látky. Pokud se objeví problémy spojené s tím, že se ucpávají, může to mít až smrtelné následky. Odborně se tomuto problému říká ateroskleróza a podle statistik jí trpí stále více lidí. Cévy jsou zanesené, zvyšuje se tlak a důležité látky necirkulují tak, jak by měly.

Zdravotních problémů se objevuje více než dost

Jaké problémy může ateroskleróza způsobovat? Je jich poměrně dost. Příkladem je třeba angina pectoris, stejně jako infarkt myokardu, nebo také mrtvice. Ve většina případů se jedná o problémy, kde je vysoké procento úmrtnosti. Je proto na místě cévy čistit. A to i v domácích podmínkách. Jak na to? Podívejte se.

Lněné semínko

Je velmi dobrým pomocníkem, jak cévy vyčistit. To proto, že obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro celkovou čistotu cév jasná volba. Díky pravidelné konzumaci lněných semínek je možné normalizovat krevní tlak, ale také prospět tomu, že tepny budou dokonale pružné. O více než 75 procent se může snížit také cholesterol na stěnách.

Vlašské ořechy

Ideální jsou čerstvé, pokud máte možnost si je sami vyloupat. Konzumovat je můžete samostatně, nebo je můžete například přidat i do salátů, nebo do jiných jídel. Je ideální dát si denně zhruba hrst. Pozor však na to, že mohou mít lehce projímavé účinky – když jich sníte hodně.

Olivy

Je jedno, jestli černé nebo zelené. Důležitá je hlavně jejich kvalita. Čím kvalitnější jsou, tím lepším čističem vašich cév a tepen jsou. Opět platí, že je můžete jíst samotné, či je přidávat do jídla. Chutná je například i pasta neboli tapenáda.

Česnek

Je považován za přírodní antibiotikum. Kromě mnoha jiných účinků dokáže také velmi dobře čistit lidské cévy. Konzumovat ho můžete samotný. Pokud si netroufáte, přidávejte ho do jídel, kde se štiplavost ztratí.

Citron

Jsou to i citrusy, které jsou velmi dobrým pomocníkem. Jelikož je šťáva z citronu poměrně kyselá, tak vám doporučíme konzumovat ji například s vodou, v podobě chutné domácí limonády.

Med

Dejte si ho do čaje, nebo třeba na chleba. Když to uděláte, také dokážete velmi efektivním způsobem vyčistit svoje cévy a prospět tak svému dlouhodobému zdraví.

Skořice

Pozor na konzumaci skořicového prášku v samotném stavu. Způsobuje to dýchací obtíže. Zkuste ji třeba přidat do zmíněné citronové limonády, kterou můžete dále dochutit i též zmíněným medem. Hned použijete 3 pomocníky najednou.

Bylinky

Ani těch se nebojte. Právě naopak. Jaké jsou ty nejlepší? je to třeba heřmánek, nebo řebříček, což je ideální kombinace. Doporučujeme odvar, nebo například čaj. Opět ho můžete dochutit skořicí a medem.

Myslete i prevenci. Jak na ni?

Jak vyčistit cévy, to již víte. Dále byste neměli zapomínat ani na celkovou prevenci. Pokud chcete znát jak na ni, je vhodné doplnit stravu o potraviny, jako jsou játra, fazole, ryby, semena a ořechy. Důležité jsou vitamíny A, E, stejně jako látka selen. Naopak se vzdejte všeho, co je tučné, co je průmyslově připravené, stejně jako jídel z nezdravých fast foodů.

Přidat je také na místě nějakou tu fyzickou aktivitu, díky které prospějete nejenom cévám, ale i svému srdci. S fyzickou aktivitou se snižuje množství tuku v těle, cévy samozřejmě nevyjímaje. Navíc se budete cítit mnohem lépe.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…