David Hampl
15 března, 2019

Kdo chce mít kůži, která bude zdravá a také hezká, ten dnes často podlehne mnoha reklamám a kupuje různé produkty, které mu mají pomoci. Stejné je to v případě, kdy má člověk na kůži určité problémy. Ten pouze nenakupuje v drogeriích, ale nakupuje v lékárnách. V obou případech nejsou dané cesty ideální, jelikož produkty zde nabízené jsou nejenom drahé, ale mohou být také plné chemie. A o jejich dobré účinnosti můžeme taktéž polemizovat. Je proto na místě jít cestou lepších, tedy přírodních produktů. Ty dnes nemusíte ani kupovat, jelikož si je vytvoříte doma. Jak na to?

Na co všechno tento domácí lék pomáhá? Budete překvapeni

Než se podíváme na suroviny a postup přípravy, je na místě uvést, na co všechno lze tento zajímavý přírodní zázrak použít. Je nutné vědět, že možných využitá je opravdu celkem dost. Když je budeme postupně mapovat, tak musíme začít u klasické krásy. Dokážete díky němu zmírnit vrásky, stejně jako různé tmavé pigmentové skvrny.

Zapomínat nelze také na to, že si dokáže poradit i s různými problémy, které může kůže mít. Je možné s ním zahojit různé drobné jizvičky po akné nebo jiných problémech, stejně jako pomáhá hojit různé škrábance a jiné problémy, které pleť může mít. Mluvíme tak o všestranné pomoci pro každého, kdo chce mít pleť, která bude krásná a také zdravá.

Co potřebujete na přípravu domácího pomocníka?

V seznamu surovin jsou věci, které můžete sehnat celkem jednoduše, bez jakýchkoliv problémů. Stačí jenom otevřít spíž, nebo vyrazit do obchodu. Když máme být konkrétní, tak mluvíme o těchto 4 surovinách:

  • 1 lžička citronové šťávy
  • 1 lžička mletého muškátového oříšku
  • 2 lžičky skořice
  • 2 lžičky medu

Jedná se o poměr surovin, které jsou vhodné na vytvoření jedné dávky, která bude použita lokálně. V případě zájmu je samozřejmě možné připravit si větší zásobu. Jednotlivé suroviny tak pouze vynásobte stejným číslem.

Příprava není nijak složitá

Máte vše potřebné? Pokud ano, můžete se pustit do samotné přípravy. Ta vás zaujme tím, že také není nijak složitá a komplikovaná. Vlastně si jenom vezmete misku, do ní dáte všechny suroviny a mícháte tak dlouho, dokud nevznikne dobře propojená směs. Pokud je směs příliš hustá, tak stačí přidat pár kapek vody, které ji rozředí na potřebnou konzistenci. Po přípravě je tento krém ihned připravený k použití.

Jak aplikovat?

Ideální je tuto pleťovou masku aplikovat na kůži, která bude čistá a bude také suchá. Nejlepší je aplikace pomoci dvou prstů, které namočíte ve směsi a potom ji přenášíte na kůži. Jemnými krouživými pohyby ji vmasírujete do kůže. A to na všech místech, kde chcete, aby působila. Takto ji postupně naneste a poté ji nechte působit. Optimální doba působení je zhruba 10 – 20 minut. Potom doporučujeme použít odličovací tampon, kterým masku nejprve stáhnete. Následně si kůži klasicky omyjte. Zde doporučíme jenom vodu, nikoliv mléko.

Intenzita použití záleží hlavně na tom, jak velké máte problémy. Pokud téměř žádné a chcete myslet hlavně na prevenci, tak tuto směs používejte zhruba jednou do týdne. Pokud naopak problémy máte, doporučujeme opakovat zhruba 3x týdně, což je ideální doba pro dosažení těch nejlepších možných výsledků. Zkuste a uvidíte sami.

Sdílejte článek