David Hampl
30 května, 2019

Nitroočním tlakem označujeme funkci oka, která ho chrání před deformací. Nutno však říci, že u některých jedinců se mohou objevit potíže s nitroočním tlakem, který se vymyká normálu. V tu chvíli už mluvíme o poměrně velkém zdravotním riziku. Nitrooční tlak může během dnes více či méně klesat, ale jakmile dojde k velkým výkyvům, už to ukazuje na poměrně závažný problém.

Komplikací je velký i malý nitrooční tlak

Nutno říci, že nitrooční tlak by měl být udržován v normálu. Pokud k tomu nedojde, může to být zdravotní problém. Připomeňme, že rizikem jsou jak velké hodnoty nitroočního tlaku, tak i hodnoty malé. V obou případech je na místě tlak regulovat. U lékaře obvykle dostanete medikamenty, které ale nejsou jedinou možností léčby. Tento odborník doporučuje něco zcela jiného. Přírodní vitamínovou bombu.

Proč právě tato metoda léčby?

S tímto postupem přišel ruský odborník Vladimír Petrovič Filatov, který chce ukázat, že ne vždy to musí být jenom chemické medikamenty, které pomáhají vašemu zdraví. Velmi často je lepší využít sílu přírody, která dokáže pomoci mnohem efektivně a bez vedlejších účinků. Tento chirurg a oftalmolog díky svým zkušenostem vytvořil domácí lék, který si může připravit úplně každý. A to za pár minut, ze surovin které mají lidé doma naprosto běžně.

Jaké ingredience jsou potřeba?

Pokud vás trápí problémy s nitroočním tlakem, není nic jednoduššího, než si dané domácí přírodní lék připravit. Co k němu budete potřebovat? Je to jednoduché. Stačí vám:

  • 50 šťávy z aloe vera
  • 150 g vlašských ořechů
  • 50 g medu
  • 2 citrony

Jak na přípravu? Je jednoduchá

Základem je šťáva z aloe vera. Jak ji získat? Můžete použít klasické stonky a poté z nich šťávu jednoduchým způsobem vymačkat. Nebo je možné navštívit třeba obchod se zdravou výživou a zde šťávu koupit. Je to na vás. Jakmile ji máte, můžete v přípravě pokračovat dále.

A to tak, že nasekáte vlašské ořechy. Ideální je vložit je do mixéru, jelikož z nich budete potřebovat jemný prášek. Když je hotový, už do mixéru přidáte zbývající suroviny. Tedy aloe šťávu, dále také šťávu ze dvou citronů a med pro doslazení. Mixér zapněte a nechtě pár minut mixovat, dokud se vám z vaší směsi nevytvoří dokonale promíchaná směs.

Co s tímto lékem dále?

Jak postupovat po tom, co je vše důkladně promícháno a promixováno? Vše přelijete ideálně do skleněné nádoby, kterou je třeba zavíčkovat. Vhodná je třeba zavařovací sklenice s víčkem. Takto dejte směs do lednice, kde ji nechte odpočívat 24 hodin. Jedině tak se uvolní všechny účinné látky, které následně potřebujete dostat do svého těla.

Jak tento lék užívat?

Druhý den se už můžete pustit do konzumace daného unikátního léku, který dokáže velmi efektivně upravit váš nitrooční tlak. A jak na samotnou konzumaci? Stačí vám užívat jednu polévkovou lžíci, a to třikrát denně. Z toho plyne, že by k tomu mělo dojít ráno, v poledne a večer. Důležité je také myslet na to, že by mělo jít o konzumaci před jídlem. A to ideálně v rozmezí 20 – 40 minut před tím, než si dáte snídani, oběd nebo večeři. Jedině tak budou účinky tohoto léku nejlepší.

Sdílejte článek