Proč byste neměli vyhazovat vaječné skořápky?

Vaječné skořápky jsou věcí, kterou obvykle po vaření vyhodíme. Je to přitom obrovská chyba, protože stejně jako samotná vejce obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které budou prospěšné pro vaše rostliny. Ovoce a zelenina budou z vaječných skořápek těžit nejvíce, ale můžete je používat také na okrasné záhony. Vaše zahrada bude mnohem zdravější a vy nezaplatíte ani korunu navíc!

https://www.myhomeinspiration.net/

Žádné zázračné recepty nepotřebujete

Na internetu najdete mnoho úžasných tipů a triků, jak si připravit hnojivo z vaječných skořápek. Lidé vám budou radit a říkat, že potřebujete mixér nebo musíte skořápky vysušit. Někteří také radí, abyste sušili také slupky od brambor a dělali vývary ze slupek od banánů. Na vaječné skořápky potom používají mixér nebo kladivo a tráví tímto způsobem obrovské množství času.

https://www.myhomeinspiration.net/

To ale není zrovna výhodné. Domácí metody hnojení nemusí být časově náročné. Uvidíte, že hnojení pomocí vaječných skořápek je velmi jednoduché a můžete je skladovat během celého roku. Nemusíte s nimi přitom nic speciálního dělat. Ani před hnojením nebudete muset strávit spoustu času tím, že byste připravovali hnojivo.

Čtěte také: Mnoho mladých lidí se vrací do minulosti. Čerpá moudrost svých prarodičů

https://www.myhomeinspiration.net/

Výroba hnojiva je neuvěřitelně jednoduchá

Vedle odpadkového koše nebo popelnice si postavte menší koš s plastovým sáčkem. Do toho vyhazujte jen vaječné skořápky. Nedávejte tam nic jiného. Jakmile sáček naplníte, můžete skořápky jednoduše rozdrtit rukama v rukavicích. Skořápky jsou poměrně křehké, takže to půjde velmi snadno a rychle. Budete hotoví během pár vteřin.

https://www.myhomeinspiration.net/

Potom sáček uzavřete, uložte na suché místo a do koše dejte nový sáček na další skořápky. Takto můžete postupovat během celého roku, včetně podzimu a zimy. Na jaře díky tomu budete mít připraveno dostatek skořápek na hnojivo celé zahrady. Přitom za něj nezaplatíte vůbec nic, protože byste skořápky jinak vyhodili. A vaše rostliny, ovoce i zelenina budou mít na jaře radost.

Zdroj: myhomeinspiration.net