David Hampl
17 října, 2019

Zádušní mše za Karla Gotta byla poslední veřejnou příležitostí, jak se s tímto výjimečným člověkem a zpěvákem lidé mohli rozloučit. Celá mše byla velmi důstojně pojatá a zároveň velmi osobní. Do poslední chvíle se myslelo, že se jí ale zúčastní pouze Ivana Gottová se staršími dcerami Karla Gotta Dominikou a Lucií, protože původně byla zveřejněna informace, že mladší dcery, třináctiletá Charlotta a jedenáctiletá Nelly, se zúčastní až soukromého pohřbu. Obě se ale nakonec v katedrále po boku své maminky objevily.

Statečné holčičky

Všichni museli zákonitě ocenit jejich obrovskou statečnost a sebezapření. Celou dobu mše seděly každá z jedné strany vedle své maminky a působily neuvěřitelně vyrovnaně, i když na jejich obličejích bylo vidět, jak je pro ně celá situace bolestivá a obtížná.

Po skončení obřadu vyšly společně s ostatními příbuznými z katedrály a za zvuků dojemné písně Karla Gotta Už z hor zní zvon šly společně za rakví, která byla později naložena do pohřebního vozu, který byl před katedrálu přistaven. Vše sledovaly tisíce lidí, kteří se na Pražském hradě shromáždili. Nakládání rakve do auta bylo velmi náročné především pro Charlottku, neboť probíhalo za tónů písně Srdce nehasnou, kterou ona sama před několika málo měsíci se svým milovaným tatínkem nazpívala. Radši si pro jistotu tak chvílemi zakrývala rukou obličej, jak těžké pro ni bylo to celé sledovat.

Nejtěžší okamžik

Společně s pohřebním vozem pak všechny dcery společně s Ivanou odjely do krematoria v pražském Motole, kde nad rakví proběhlo poslední rozloučení. Rakev postupně naposledy pohladila Ivana, Dominika, Lucie i Nelly. Charlottka však ne. Někteří se tomu po zveřejnění fotografií začali podivovat. Vysvětlení je však více než jednoduché a pochopitelné. Byla po tom všem, co absolvovala, tak rozrušená, že raději zůstala v autě. Nechtěla vystoupit.

Sdílejte článek