Proč se ve sklenici medu tvoří bílá pěna? Zkontrolujte svůj med

Med patří mezi nejoblíbenější přírodní sladidla na trhu. Nejlepší samozřejmě je, když si ho koupíte přímo od včelaře. Nejen, že podpoříte menší podnikatele, ale také máte jistotu vyšší kvality oproti tomuto produktu z obchodu. Tekutina může projít i změnami a uvnitř se může objevit bílá pěna. Prozradíme vám, jestli ho stále můžete v klidu sníst.

https://ohlyad-dnya.pro/

Jak provést kontrolu medu

Med obsahuje mnoho prospěšných látek, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Navíc ho můžeme použít jako velmi zdravou alternativu cukru. Podle odborníků stimuluje trávení, přináší vitamíny a minerály, posiluje imunitní systém a zmírňuje stres. Jakmile si koupíte kvalitní (a drahý) med, chcete využít jeho chuť a vlastnosti naplno.

https://ohlyad-dnya.pro/

Mnohdy se uvnitř sklenice vytvoří bílá pěna. Lidé jsou vyděšení, protože nechápou, odkud se vzala a zda není med zkažený. Dobrou zprávu vám řekneme ihned. Sladkou tekutinu klidně můžete sníst, i když máte ve sklenici bílou pěnu. Není to nic škodlivého, čeho byste se museli obávat. I přesto byste měli produkt sledovat a vždy si před nákupem ověřit jeho kvalitu.

Čtěte také: Vyhněte se těmto potravinám, způsobují předčasné stárnutí

https://ohlyad-dnya.pro/

Bílý povlak na medu

Bílá pěna není nic jiného než přírodní medová glukóza. Přítomnost této látky svědčí o tom, že je med surový a živý. To znamená, že nebyl nijak tepelně upraven. Hodně závisí na množství glukózy a fruktózy v medu. Podle toho se bude uvnitř sklenice tvořit povlak. Nemusíte se ničeho obávat, protože to vůbec neznamená nic špatného. Právě naopak.

https://ohlyad-dnya.pro/

Med s bílým povlakem byste měli jíst. Ukazuje totiž, že je produkt kvalitní, živý a přírodní. Jestli se po nákupu brzy objeví bílá pěna, budete ihned vědět, že jde o kvalitní produkt. Kvalitu si můžete ověřit také pomocí drátu. Nahřejte ho a ponořte do medu. Jestli se med přilepí na kov, máte doma padělek. Jestli zůstane čistý, máte doma k dispozici přírodní a zcela přirozený produkt.

https://ohlyad-dnya.pro/

Zdroj: ohlyad-dnya.pro