Menu

To, proč jsem stále přibírala, bylo záhadou, dokud jsem nezačala dělat těchto 11 věcí!

Pokud chcete zlepšit své zdraví, případně zhubnout, první věc, které byste měli věnovat pozornost, je Váš metabolismus. Právě metabolismus má vliv na to, jak jsou naše buňky zásobovány energií a živinami. Metabolická dysfunkce obvykle způsobuje nadváhu. Podívejte se na některé návyky, které byste si měli osvojit, abyste probrali Váš metabolismus k životu.

Naplánujte si jídlo

metabolizmus1Naše tělo je velmi moudré a šikovné. Očekává, že dostane potravu přesně v určitém čase, a proto využívá většinu své energie do této doby s vědomím, že brzy dostane další energii. Pokud je však Vaše strava nepravidelná, Vaše tělo energii ukládá namísto toho, aby ji spotřebovalo, protože si není jisté, zda brzy energii opět získá. Pokud budete pravidelně jíst každé 3 až 4 hodiny, pomůže to Vašemu tělu naučit se pracovat s energií.

Pijte více tekutin

metabolizmus2Dostatečný příjem tekutin přispívá k dobrému metabolismu. Pokud je Vaše tělo zbavené vody, spálíte méně kalorií. I Vaše játra se soustředí na obnovu zásoby vody a nevěnují velkou pozornost spalování tuků. To je jeden z důvodů, proč byste měli pít více! Pokud nejste zvyklí pít hodně vody, vyzkoušejte čaje nebo si připravte domácí limonády. Chcete-li se vyhnout dehydrataci, nejlepší je na to právě zelený čaj, který navíc podporuje hubnutí.

Mléko je Váš kamarád

metabolizmus3Mléko obsahuje velké množství živin, které jsou nezbytné pro spalování tuků a budování svalové hmoty. Například vápník, obsažený v mléce, hraje významnou roli při dobrém metabolismu. Čím více vápníku bude ve Vašich tukových buňkách, tím více tuku spálíte.

Buďte fyzicky aktivní

metabolizmus4Jakýkoliv druh fyzické aktivity, ať už je to jogging, procházky, tanec, nebo cvičení v posilovně, přispívá k rychlejšímu metabolismu. Nejlepší jsou cvičení s vlastní váhou, protože podporují rychlejší růst svalové tkáně. Naše svaly však vyžadují energii i když právě odpočíváme. Pokud tedy chcete nastartovat Váš metabolismus, měli byste cvičit pravidelně.

Ranní ptáče dál doskáče

metabolizmus5I sluneční světlo má vliv na Váš metabolismus. Ranní slunce pomáhá tělu regulovat ty biologické procesy, které souvisejí se změnou dne a noci, což jde ruku v ruce se spotřebou Vaší energie.

Nevynechávejte sacharidy

metabolizmus6Vyhněte se dietám, které zcela zanedbávají příjem sacharidů. Aby mohl být serotonin řádně syntetizován, tělo na to potřebuje dostatek sacharidů. Nedostatek sacharidů může mít negativní vliv na mozkovou aktivitu a zejména pak je to velmi stresující pro Vaše tělo. Ano, sice dojde ke ztrátě hmotnosti, ale v důsledku ztráty tekutin, ne tuků.

Žádné mlsání

metabolizmus7Pokud máte rádi chipsy, sendviče a sladkosti, měli byste vědět, že časté mlsání zpomaluje Váš metabolismus. Energie, kterou získáme z potravin, nám obvykle vydrží tak 3 nebo 4 hodiny. Teprve pak Vaše tělo začíná spotřebovávat tu „správnou“ energii, a také tuky. Konstantní mlsání brání spalování tuků a Vy přibíráte na váze.

Používejte sůl s vysokým obsahem jódu

metabolizmus8Nedostatek jódu v těle nepříznivě ovlivňuje štítnou žlázu, která má následně negativní vliv právě na Váš metabolismus. Zkuste se poohlédnout po hrubozrnné mořské soli nebo po soli himálajské.

Jezte organicky

metabolizmus9Neorganické výrobky obsahují různé přísady, zvířata jsou zase krmena antibiotiky a růstovými hormony a rostliny jsou pěstovány pomocí syntetických hnojiv a pesticidů. To nezní velmi lákavě, že? Bohužel, taková je realita a téměř vše, co jíme a koupíme v obchodech, tyto látky obsahuje. Zkuste se nad tím trochu zamyslet a začněte jíst moudře.

Železo je důležité

metabolizmus10Nedostatek železa vede k tomu, že svalům chybí kyslík, ale může to pořádně rozházet i Váš zdravotní stav. Chcete-li doplnit železo, určitě se poohlédněte po rybách, mase, špenátu a jablkách.

Nestresujte se

metabolizmus11Většina problémů s metabolismem má co do činění s naší neschopností vypořádat se se stresem. Když jsme ve stresu, naše štítná žláza se zpomaluje a tím pádem se zpomaluje i náš metabolismus. Nezapomínejte, že o své tělo se musíte starat stejně, jak se staráte o své vlasy či pokožku.

Líbil se vám článek?

Tisk

USNETE BĚHEM 2 MINUT: Trik, který se používá v americké armádě zvládnete i vy

TIPY A TRIKY
Spánek je v životě každého člověka nesmírně důležitý. Není se čemu divit, jelikož díky němu dokáže tělo výrazně zregenerovat jak po…

Trápí vás zápach z úst či zubní plak? Jediná ingredience vás vašich problémů okamžitě zbaví!

TIPY A TRIKY
Stačí jedna jediná ingredience a okamžitě vás přestane trápit nepříjemný zápach z úst, zubní kámen nebo plak. Divili byste se,…

Postavte do kouta sklenici s vodou, octem a solí: za 24 hodin uvidíte, co se stane!

TIPY A TRIKY
"Postav doma do kouta sklenici s vodou, octem a solí. Za 24 hodin uvidíš, co se stane" - to mi…

Tento česnekový sirup je 10x účinnější než antibiotikum a zabíjí všechny potenciální infekce v těle!

TIPY A TRIKY
Česnek je určitě jedním z nejlepších přírodních léků. Tento výkonný druh zeleniny má antibakteriální, antiseptické a antifungální vlastnosti a je…

10 nevinných hygienických návyků, které nám tajně ničí zdraví… Ví o tom jen málokdo!

DOMÁCNOST
Většina z nás si je obvykle jistá, že dělá všechno správně. Používáme sušička vzduchu, abychom usušili své ruce, odmáčíme nádobí…

Co může vést k srdečnímu záchvatu a jak byste se mu měli vyhnout?!

TIPY A TRIKY
Studie Northwestern University ukazuje, že ženy mají vyšší riziko mrtvice než muži, ale nižší riziko srdečního záchvatu. U 45letých žen…

Lékaři varují, že zápach Vašeho těla může signalizovat více než jen vynechání jedné sprchy!

TIPY A TRIKY
Nepříjemné tělesné pachy jsou trapné, ale mnoho z nás se s tímto problém už někdy setkalo. Údaje naznačují, že asi…

Nevyhazujte použité čajové sáčky. Zde je 8 důvodů, proč byste je měli dále využít!

DŮM A ZAHRADA
Po náročném pracovním dni si mnozí z nás rádi dopřejí šálek horkého čaje. Poté obvykle však čajové sáčky skončí na…

7 návyků, o nichž jsme si mysleli, že jsou správné, ale přitom jsou pro lidské zdraví nebezpečné!

TIPY A TRIKY
Všichni z nás mají zvláštní návyky, o kterých si myslíme, že jsou důležité pro udržení našeho zdraví a vzhledu. A…

Říká Vám něco kyselina listová? Zde je 7 znamení, že jí Vaše tělo akutně potřebuje!

TIPY A TRIKY
Podle institutu medicíny v USA by měli dospělí denně konzumovat 400 mikrogramů kyseliny listové. Tato látka, také nazývaná folát, nebo…