To, proč jsem stále přibírala, bylo záhadou, dokud jsem nezačala dělat těchto 11 věcí!

Pokud chcete zlepšit své zdraví, případně zhubnout, první věc, které byste měli věnovat pozornost, je Váš metabolismus. Právě metabolismus má vliv na to, jak jsou naše buňky zásobovány energií a živinami. Metabolická dysfunkce obvykle způsobuje nadváhu. Podívejte se na některé návyky, které byste si měli osvojit, abyste probrali Váš metabolismus k životu.

Naplánujte si jídlo

metabolizmus1[hana-code-insert name=’google‘ /]Naše tělo je velmi moudré a šikovné. Očekává, že dostane potravu přesně v určitém čase, a proto využívá většinu své energie do této doby s vědomím, že brzy dostane další energii. Pokud je však Vaše strava nepravidelná, Vaše tělo energii ukládá namísto toho, aby ji spotřebovalo, protože si není jisté, zda brzy energii opět získá. Pokud budete pravidelně jíst každé 3 až 4 hodiny, pomůže to Vašemu tělu naučit se pracovat s energií.

Pijte více tekutin

metabolizmus2Dostatečný příjem tekutin přispívá k dobrému metabolismu. Pokud je Vaše tělo zbavené vody, spálíte méně kalorií. I Vaše játra se soustředí na obnovu zásoby vody a nevěnují velkou pozornost spalování tuků. To je jeden z důvodů, proč byste měli pít více! Pokud nejste zvyklí pít hodně vody, vyzkoušejte čaje nebo si připravte domácí limonády. Chcete-li se vyhnout dehydrataci, nejlepší je na to právě zelený čaj, který navíc podporuje hubnutí.

Mléko je Váš kamarád

metabolizmus3Mléko obsahuje velké množství živin, které jsou nezbytné pro spalování tuků a budování svalové hmoty. Například vápník, obsažený v mléce, hraje významnou roli při dobrém metabolismu. Čím více vápníku bude ve Vašich tukových buňkách, tím více tuku spálíte.

Buďte fyzicky aktivní

metabolizmus4Jakýkoliv druh fyzické aktivity, ať už je to jogging, procházky, tanec, nebo cvičení v posilovně, přispívá k rychlejšímu metabolismu. Nejlepší jsou cvičení s vlastní váhou, protože podporují rychlejší růst svalové tkáně. Naše svaly však vyžadují energii i když právě odpočíváme. Pokud tedy chcete nastartovat Váš metabolismus, měli byste cvičit pravidelně.

Ranní ptáče dál doskáče

metabolizmus5I sluneční světlo má vliv na Váš metabolismus. Ranní slunce pomáhá tělu regulovat ty biologické procesy, které souvisejí se změnou dne a noci, což jde ruku v ruce se spotřebou Vaší energie.

Nevynechávejte sacharidy

metabolizmus6[hana-code-insert name=’google‘ /]Vyhněte se dietám, které zcela zanedbávají příjem sacharidů. Aby mohl být serotonin řádně syntetizován, tělo na to potřebuje dostatek sacharidů. Nedostatek sacharidů může mít negativní vliv na mozkovou aktivitu a zejména pak je to velmi stresující pro Vaše tělo. Ano, sice dojde ke ztrátě hmotnosti, ale v důsledku ztráty tekutin, ne tuků.

Žádné mlsání

metabolizmus7Pokud máte rádi chipsy, sendviče a sladkosti, měli byste vědět, že časté mlsání zpomaluje Váš metabolismus. Energie, kterou získáme z potravin, nám obvykle vydrží tak 3 nebo 4 hodiny. Teprve pak Vaše tělo začíná spotřebovávat tu „správnou“ energii, a také tuky. Konstantní mlsání brání spalování tuků a Vy přibíráte na váze.

Používejte sůl s vysokým obsahem jódu

metabolizmus8Nedostatek jódu v těle nepříznivě ovlivňuje štítnou žlázu, která má následně negativní vliv právě na Váš metabolismus. Zkuste se poohlédnout po hrubozrnné mořské soli nebo po soli himálajské.

Jezte organicky

metabolizmus9Neorganické výrobky obsahují různé přísady, zvířata jsou zase krmena antibiotiky a růstovými hormony a rostliny jsou pěstovány pomocí syntetických hnojiv a pesticidů. To nezní velmi lákavě, že? Bohužel, taková je realita a téměř vše, co jíme a koupíme v obchodech, tyto látky obsahuje. Zkuste se nad tím trochu zamyslet a začněte jíst moudře.

Železo je důležité

metabolizmus10Nedostatek železa vede k tomu, že svalům chybí kyslík, ale může to pořádně rozházet i Váš zdravotní stav. Chcete-li doplnit železo, určitě se poohlédněte po rybách, mase, špenátu a jablkách.

Nestresujte se

metabolizmus11[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Většina problémů s metabolismem má co do činění s naší neschopností vypořádat se se stresem. Když jsme ve stresu, naše štítná žláza se zpomaluje a tím pádem se zpomaluje i náš metabolismus. Nezapomínejte, že o své tělo se musíte starat stejně, jak se staráte o své vlasy či pokožku.