To, proč jsem stále přibírala, bylo záhadou, dokud jsem nezačala dělat těchto 11 věcí! -
Menu

To, proč jsem stále přibírala, bylo záhadou, dokud jsem nezačala dělat těchto 11 věcí!

Pokud chcete zlepšit své zdraví, případně zhubnout, první věc, které byste měli věnovat pozornost, je Váš metabolismus. Právě metabolismus má vliv na to, jak jsou naše buňky zásobovány energií a živinami. Metabolická dysfunkce obvykle způsobuje nadváhu. Podívejte se na některé návyky, které byste si měli osvojit, abyste probrali Váš metabolismus k životu.

Naplánujte si jídlo

metabolizmus1Naše tělo je velmi moudré a šikovné. Očekává, že dostane potravu přesně v určitém čase, a proto využívá většinu své energie do této doby s vědomím, že brzy dostane další energii. Pokud je však Vaše strava nepravidelná, Vaše tělo energii ukládá namísto toho, aby ji spotřebovalo, protože si není jisté, zda brzy energii opět získá. Pokud budete pravidelně jíst každé 3 až 4 hodiny, pomůže to Vašemu tělu naučit se pracovat s energií.

Pijte více tekutin

metabolizmus2Dostatečný příjem tekutin přispívá k dobrému metabolismu. Pokud je Vaše tělo zbavené vody, spálíte méně kalorií. I Vaše játra se soustředí na obnovu zásoby vody a nevěnují velkou pozornost spalování tuků. To je jeden z důvodů, proč byste měli pít více! Pokud nejste zvyklí pít hodně vody, vyzkoušejte čaje nebo si připravte domácí limonády. Chcete-li se vyhnout dehydrataci, nejlepší je na to právě zelený čaj, který navíc podporuje hubnutí.

Mléko je Váš kamarád

metabolizmus3Mléko obsahuje velké množství živin, které jsou nezbytné pro spalování tuků a budování svalové hmoty. Například vápník, obsažený v mléce, hraje významnou roli při dobrém metabolismu. Čím více vápníku bude ve Vašich tukových buňkách, tím více tuku spálíte.

Buďte fyzicky aktivní

metabolizmus4Jakýkoliv druh fyzické aktivity, ať už je to jogging, procházky, tanec, nebo cvičení v posilovně, přispívá k rychlejšímu metabolismu. Nejlepší jsou cvičení s vlastní váhou, protože podporují rychlejší růst svalové tkáně. Naše svaly však vyžadují energii i když právě odpočíváme. Pokud tedy chcete nastartovat Váš metabolismus, měli byste cvičit pravidelně.

Ranní ptáče dál doskáče

metabolizmus5I sluneční světlo má vliv na Váš metabolismus. Ranní slunce pomáhá tělu regulovat ty biologické procesy, které souvisejí se změnou dne a noci, což jde ruku v ruce se spotřebou Vaší energie.

Nevynechávejte sacharidy

metabolizmus6Vyhněte se dietám, které zcela zanedbávají příjem sacharidů. Aby mohl být serotonin řádně syntetizován, tělo na to potřebuje dostatek sacharidů. Nedostatek sacharidů může mít negativní vliv na mozkovou aktivitu a zejména pak je to velmi stresující pro Vaše tělo. Ano, sice dojde ke ztrátě hmotnosti, ale v důsledku ztráty tekutin, ne tuků.

Žádné mlsání

metabolizmus7Pokud máte rádi chipsy, sendviče a sladkosti, měli byste vědět, že časté mlsání zpomaluje Váš metabolismus. Energie, kterou získáme z potravin, nám obvykle vydrží tak 3 nebo 4 hodiny. Teprve pak Vaše tělo začíná spotřebovávat tu „správnou“ energii, a také tuky. Konstantní mlsání brání spalování tuků a Vy přibíráte na váze.

Používejte sůl s vysokým obsahem jódu

metabolizmus8Nedostatek jódu v těle nepříznivě ovlivňuje štítnou žlázu, která má následně negativní vliv právě na Váš metabolismus. Zkuste se poohlédnout po hrubozrnné mořské soli nebo po soli himálajské.

Jezte organicky

metabolizmus9Neorganické výrobky obsahují různé přísady, zvířata jsou zase krmena antibiotiky a růstovými hormony a rostliny jsou pěstovány pomocí syntetických hnojiv a pesticidů. To nezní velmi lákavě, že? Bohužel, taková je realita a téměř vše, co jíme a koupíme v obchodech, tyto látky obsahuje. Zkuste se nad tím trochu zamyslet a začněte jíst moudře.

Železo je důležité

metabolizmus10Nedostatek železa vede k tomu, že svalům chybí kyslík, ale může to pořádně rozházet i Váš zdravotní stav. Chcete-li doplnit železo, určitě se poohlédněte po rybách, mase, špenátu a jablkách.

Nestresujte se

metabolizmus11Většina problémů s metabolismem má co do činění s naší neschopností vypořádat se se stresem. Když jsme ve stresu, naše štítná žláza se zpomaluje a tím pádem se zpomaluje i náš metabolismus. Nezapomínejte, že o své tělo se musíte starat stejně, jak se staráte o své vlasy či pokožku.

Líbil se vám článek?

Tisk

Alza slevy: Proč se vyplatí nakupovat právě zde?

PR články
Ještě jste nenakupovali na Alza.cz? Prozradíme vám, proč se nákupy v tomto internetovém obchodě vyplatí a čím se liší od…

Trápí vás mastné lupy? Jen šamponem se jich natrvalo nikdy nezbavíte, použijte tento přírodní trik

TIPY A TRIKY
Málo kdo ví, že existují nejen klasické lupy, na boj s nimiž vídáme neustále reklamy na různé šampony, ale i…

Chcete mít doma zdarma rychlejší internet? Tchán mi poradil tento trik, který dokáže každý WiFi router

TIPY A TRIKY
Život bez internetu si v dnešní době už asi umí představit jen málokdo. Díky internetu snadno a rychle získáváme spoustu nejrůznějších…

Když zjistíte, na co všechno je dobrý tento kámen, pořídíte si ho také. Těchto 6 důvodů Vás přesvědčí o tom, že je to skutečný poklad!

TIPY A TRIKY
Kameny a skály jsou odpradávna zkoumány odborníky a stále se ukazují jejich pozitivní účinky na člověka a na zdraví. Není…

Minimální náklady a neuvěřitelné využití: 12 geniálních způsobů jak využít stahovací pásky

DOMÁCNOST
Všem se nám objeví úsměv na tváři když najdeme jednoduchý způsob při řešení složitých situací v domácnosti. Navíc když ještě…

Pár překvapujícíczh rad, jak využít rýži.

TIPY A TRIKY
Mysleli jste si, že rýže je jenom součástí vaření? S tím je, ale teď konec. Máme pro Vás 6 skvělých…

Zeptali jsme se přímo profesionálů: Zde je způsob, jak efektivně uklidit Váš domov!

DOMÁCNOST
Před několika lety jsem zjistila, že jsem svůj domov asi nikdy důkladně nevyčistila. Byla jsem v hotelovém pokoji, když přišel…

5 Základních technik na oční make-up aneb jak vypadat každý den dokonale!

KRÁSA A MÓDA
V dnešní době existuje tolik možností a způsobů, jak si udělat oční make-up, že je těžké se v nich neztratit…

Trpíte na otoky nohou a kotníků? Už nemusíte, podívejte se, jaké 3 přírodní prostředky Vám pomohou!

TIPY A TRIKY
Oteklé kotníky a nohy? Tak to vůbec není nic příjemného. Otoky nohou můžeme také nazývat edém. Jde o nepříjemnou situaci,…

Máte doma malé děti? Pak byste jednoznačně měli znát tyto užitečné tipy a triky!

TIPY A TRIKY
Po narození dítěte mají mladí rodiče těžké období: od neschopnosti vyrovnat se s malým dítětem přes ztrátu nezávislosti až po…