David Hampl
2 dubna, 2019

Dítě je pro každého rodiče opravdovým darem. Jedná se o člena rodiny, kterého bezmezně milují. Nutno ale říci, že někdy může děťátko působit velkou bolest. A to je případ Sarah Cross a jejího manžela. To proto, že i oni mají dcerku, ale ta je vážně nemocná. Musí se o ni nejenom každý den intenzivně starat, ale tím nejhorším je fakt, že vědí, že jejich dcerka umře. Rázem může rodiče zaplavit pocit beznaděje. Sarah Cross však ukázala, že když má rodič vůli, může něco udělat.

Podívejme se na příběh Sarah Cross a jejího muže od začátku

Oba dva si moc přáli děťátko. A to se jim také splnilo. Když se Sarah Cross dozvěděla, že je těhotná, byl to velký důvod k radosti. Když se jejich dcerka narodila, byla naprosto zdravá a nic nenasvědčovalo k tomu, že by mohla mít problémy. Problém nastal až ve chvíli, kdy jí byly 2 roky. To u ní lékaři diagnostikovali leukémii. Bylo jasné, že se jedná o jednu z velmi těžkých nemocí, kde jsou šance na záchranu minimální. To byl pro oba dva rodiče velký šok.

První léčba dopadla poměrně dobře

Ihned po diagnóze se nasadila léčba. Jelikož byla leukémie chycena poměrně brzy, dávali lékaři léčbě velkou šanci. To se také potvrdila a první fáze léčby dopadla dobře. Sarah Cross zářila štěstím, ale nutno říci, že jí lékaři museli upozornit na to, že se leukémie u mnohých lidí velmi často vrací. A tzo se potvrdilo i v tomto případě. Po několika letech onemocněla znovu. V tu chvíli se také objevila možnost zkusit novou léčbu.

Rodiče se rozhodli pro novinku v podobě alternativní léčby

Jelikož klasické metody nejsou stoprocentní, rozhodli se oba rodiče pro léčbu alternativní, které byla založena na takzvané imunoterapii. Ta využívá vlastní obranné mechanismy těla, které mají leukémii sami zahubit. Bylo třeba jednat, jelikož začátek léčby musel být spuštěn do 8 týdnů, jinak bylo pozdě. Pozdě na to, aby přinesla takové účinky, jako tomu bylo v předchozích testech.

Holčička plakala, jelikož měla obavy. Matka se ale rozhodla jednat

Povolení pro léčbu se jim podařilo získat. Přesto dívka plakala, jelikož tušila, že umře. Proč? Na léčbu neměla rodina peníze. Aby jí mohla absolvovat, bylo potřeba dát dohromady 180 000 dolarů. A to je velká suma. I proto se její matka rozhodla jednat a nechtěla nechat osud své dcery na problémech s financemi. Rozhodla se peníze získat za každou cenu. Započala se sbírkou, ve které informovala o své dceři a také o jejím osudu. Co se následně stalo, to bylo jako z pohádky. Lidem nebyl osud dané rodiny lhostejný a začali přispívat pravidelně.

Nebyla to ale jenom sbírka, jelikož se rodina rozhodla také k tomu, že si vezme úvěr. Že si jednoduše na zdraví své dcery půjčí a léčbu bude financovat i takto. Nutno ale říci, že úvěr nepokryl potřebnou částku a tak museli každý den sledovat stav svého konta, aby zjistili, zda se objevili noví dárci.

Jak vše nakonec dopadlo? Příběh má šťastný konec!

Tento příběh se dočkal šťastného konce. Ta první informace se váže k faktu, že díky úvěru a také díky hodným lidem mohlo dojít k tomu, že se během 8 týdnů podařilo získat potřebnou částku ve výši 180 000 dolarů. Díky tomu mohla mladá dívenka podstoupit alternativní léčbu, které měla podle předchozích výzkumů a informací velmi vysoké procento účinnosti.

A jak léčba dopadla? I toto má samozřejmě šťastný konec. Tento postup léčby byl skutečně účinný a tak došlo k tomu, že se dívenka uzdravila a dokázala leukémii porazit. A právě díky výsledkům dané alternativní léčby lékaři rodině sdělili, že šance na návrat leukémie je velmi nízká. Zmínili, že téměř nulová. I proto dívka díky své obětavé matce dostala druhou šanci a má možnost užívat si života do sytosti.

Sdílejte článek