Proč zkušení zahradníci používají cibulové slupky: Nadmíru výživné přírodní hnojivo, které květiny milují – vyživuje je 10x více než ty kupované

Rádi pěstujete zeleninu, ale v poslední době vám to moc nejde? Stále se nemůžete setkat s úspěchem a hojnost zeleniny je stále vzdálená? Možná jen nehnojíte správným způsobem. Pokud stále používáte hnojiva s chemickými přísadami, je to možná právě ten důvod. Dnešní den se pro vás může vše změnit, protože jsme si pro vás připravili přírodní metodu hnojení, která vám rozhodně pomůže dosáhnout hojnosti zeleniny. Nestojí téměř nic, je zcela přírodní a její výsledky jsou zaručené. Musíte jen chtít a nebát se to vyzkoušet. Právě teď je ideální doba k tomu, abyste se do toho pustili.

Ekologické zemědělství

Současné studie zabývající se zemědělstvím tvrdí, že budoucnost leží na ekologickém zemědělství a návratu k přirozeným metodám a postupům. Je třeba si uvědomit, že pesticidy a syntetická hnojiva jsou na jednu stranu účinná, ale na druhou stranu jsou velmi toxická pro půdu, ale také pro lidi a přírodu vůbec. Lidé by se nad tím měli zamyslet a měli by začít používat více přírodní způsoby, které přírodě neubližují, spíše naopak. A právě tato metoda patří k nim.

Cibulí k hojnosti

Možná jste už někdy slyšeli o tom, že chemická hnojiva lze nahradit hnojivem z cibulových slupek. Toto hnojivo je levné, účinné a bezpečné pro přírodu. S jeho používáním dosáhnete v pěstování celoročního úspěchu. Pokud tedy často používáte cibuli a slupky vyhazujete klasicky do koše, měli byste s tím přestat. Slupky z cibule můžete skvěle využít právě pro hnojení zeleniny. Vytvoříte z nich speciální lék pro rostliny a dosáhnete hojné úrody.

Čtěte také: Na svůj věk rozhodně nevypadá: Ivana Chýlková na prahu 60-tky zamíří do Stardance a bojuje o korunu taneční královny!

Lék pro rostliny

Cibulové slupky obsahují akaricid, který je v rozporu s přítomností mšic, blech, roztočů, housenek a dalším hmyzem, který je nebezpečný pro sazenice. Stejně tak pomůže ochránit rostlinu před plísněmi, bakteriemi a kořenovou hnilobou. Díky bohatému množství důležitých látek a stopových prvků zlepšují chuť zeleniny a urychlují jejich zrání. Toto úžasné hnojivo je skvělé na rajčata, lilek, cuketu, okurky, papriky, ale také jahody nebo lesní ovoce. Nyní se podíváme, jak takové cibulové hnojivo vyrobíte.

Žlutá je lepší

K přípravě budete potřebovat: 0,5 plechovky cibulových slupek a 4 litry vody. Slupky dejte do nádoby a zalijte je vroucí vodou. Vařte po dobu 15 minut a poté nechte na 12 hodin vychladnout. Tento roztok zřeďte se stojatou vodou v poměru 1:6. Hnojivem potom hnojte pravidelně vaši zeleninu přímo u kořenů. Pamatujte, že žlutá slupka je účinnější než červená.