David Hampl
8 října, 2017

Nejčastějším stavem u mnoha lidí po celém světě je alergie. Její příznaky často připomínají příznaky jiných onemocnění, které nám zabraňují řádně léčit alergickou reakci.

Protože alergie mohou být až smrtelné, rádi bychom s Vámi sdíleli několik metod rozpoznání některých příznaků alergie, abyste dokázali rychle reagovat.

[hana-code-insert name='google' /]1. Příznaky připomínající chlad

Pokud se přichytnete, že neustále kašlete, může to být známka alergie. V případě nachlazení, kašel přichází s bolestmi v krku a zánětem. Pokud nejsou tyto příznaky přítomny, může být kašel vyvolán alergickou reakcí.

2. Kožní vyrážky

Stalo se běžným předpokládat, že vyrážka v horkém letním období je nic více než známka hmyzího kousnutí. Je však důležité si uvědomit, že i komáří kousnutí může způsobit alergickou reakci. Měli byste také dávat pozor na části těla, které přicházejí do styku s Vašim oblečením, pokud je v této oblasti vyrážka, možná Vaše kůže reaguje na tkaninu, nebo prací prostředek, který používáte.

3. Svědění očí, otoky víček

Jednou z nejčastějších alergických reakcí jsou svědění a otoky očí. Tento příznak se vyskytuje většinou při kontaktu s pelenem nebo s petrólem.

Věnujte pozornost otokům na obličeji a dalších částech těla. Tento příznak často naznačuje reakci v důsledku alergie na konkrétní potraviny.

[hana-code-insert name='Dole' /]Několik tipů!

Lékař bude schopen identifikovat látky, které způsobují alergii přesněji, pokud si vedete deník. Napište si podrobné popisy Vašich alergických reakcí, za jakých podmínek se vyskytly a jaké kroky jim předcházely.

Vždy mějte po ruce nějaké léky na alergie (antihistaminika).

Pokud se Vaše alergické reakce vyskytne vícekrát než jednou týdně a to i po užívání antihistaminik, navštivte lékaře.

Sdílejte článek