Prozradíme vám důležitý trik při nákupu vodních melounů

Vodní melouny jsou v létě nejen velmi oblíbené, ale také velmi zdravé. Navíc jde o skvělý zdroj hydratace, kterou během letních měsíců potřebuje každý z nás. V obrovském vedru jde asi o nejlepší ovoce, jaké si můžete vychutnat. Jak si v obchodě vybrat doopravdy zralý a sladký meloun, který vám bude chutnat? Poradíme vám velmi jednoduchý trik a recept na vynikající zmrzlinu.

Jak na první pohled poznat dokonale zralý meloun?

Hodně lidí nechává v obchodě melouny, které mají velké žluté části. To je velká chyba. Pravdou je, že čím větší je žlutá část melounu, tím je zralejší. Podle toho poznáte, že strávil hodně času na melounovém poli a měl správný čas k tomu, aby dokonale dozrál. Vždy si proto vybírejte vodní melouny se žlutou spodní částí.

Kupte si v létě velký meloun a dejte si ho k obědu. Uvidíte, že i pár kousků vás hodně nasytí a zároveň podpoří hydrataci vašeho těla. Vyrobit si z nich můžete také vynikající zmrzlinu nebo si užít grilované melouny jako pochoutku při večerním posezení s přáteli a rodinou. Vodní meloun je zkrátka symbolem léta, který si musíte vychutnat naplno.

Čtěte také: Jak správně skladovat česnek, aby vydržel dlouho čerstvý?

shutterstock.com

Recept na vynikající melounovou zmrzlinu

Na melounovou zmrzlinu potřebujete jen dvě ingredience: 1 velký plátek melounu a 1 lžičku medu. V první řadě vás čeká trochu nepříjemná a zdlouhavá práce. Odstraňte semínka z melounu, protože ve zmrzlině je zaručeně nechcete mít. Potom vložte meloun do zmrzlinovače, rozmixujte a vložte do krabičky, formy na led nebo forem na nanuky.

Jestli meloun není dostatečně sladký, můžete přidat jednu malou lžičku medu. Před vložením do formy vložte formu na pár minut do horké vody. Až si budete chtít vychutnat zmrzlinu nebo nanuky, bude to pro vás mnohem jednodušší. Zmrzliny můžete sníst, kolik jen chcete. Není v ní žádný cukr, takže je naprosto zdravá, osvěžující a plná vody.

Zdroj: tudasfaja.com