David Hampl
8 října, 2020

I v říši domácích mazlíčků se najdou odvážní hrdinové, kteří si zaslouží respekt a také pochvalu. Důkazem je pes Leo, jenž chránil nebohé malé kotě, které uvízlo v hořícím domě. Postaral se o něj až do chvíle, než přijela pomoc.

Kočky a psi jako nepřátelé?

I když se lidem většinou naskytne pohled, jak zdivočelý pes honí kočku v nesnázích, tento příběh je jiný. Plný přátelství a vzájemné péče. Pes, který kotě chránil, měl totiž v okolí páníčka, který se ho snažil z plamenů vytáhnout. On se mu však vysmekl a utíkal zpátky, aby ho zachránil. 

Příběh z Ukrajiny

Psí hrdina pocházel z Ukrajiny, kde také k neštěstí došlo. V průmyslovém areálu došlo k nečekanému výbuchu, který měl za následek požár. Ten spaloval celé sousedství a ohrožoval mnoho životů. Většina rodin se zachránila, ale musela utéct ze svých domovů. Neměli tak čas na balení věcí.

Když se plameny přiblížily k domu, kde bydlel pes se svým páníčkem, snažili se oba zachránit. Majitel psa se ho pokoušel vyvést, ale marně. Pes vzdoroval a stále se snažil svému pánovi vytrhnout a vrátit se do hořícího domu. Majitel byl v šoku, ale bál se pro svého mazlíčka vrátit. 

Jak zachránil koťata

Když už majitel ztrácel poslední zbytky naděje, vyskočil z domu jeho pes a v tlamě svíral kotě. Mláděti se hůře dýchalo, ale po lékařské péči se rychle zotavilo. Záchranáři měli v tu ránu úsměv na tváři, protože byl zachráněn další život. 

Záchrana rodiny

Leo ale není jediným odvážným hrdinou, který se nebál riskovat. Fena jménem Miley zachránila svou rodinu před otravou tím, že probudila štěkáním svou majitelku. I když jí několikrát okřikla, stejně se nenechala utišit. Jakmile začali všichni pociťovat nevolnost, došlo jim, že je něco v nepořádku. Jen díky tomu se mohli zachránit. 

Hrdinové mohou mít klidně pár kilo. Příkladem je čivava jménem Zoey, která zahnala útočícího chřestýše, který se chystal k útoku na roční dítě. Jindy jsou známé také případy, že se pes vrhnul do vody, aby zachránil dítě před utonutím. Díky těmto incidentům můžeme soudit, že jsou to opravdu přátelská zvířata s citem a touhou pomáhat. 

Sdílejte článek