Domů TIPY A TRIKY Rádi byste měli na fotkách americký úsměv? Díky tajemství, které mi prozradila...

Rádi byste měli na fotkách americký úsměv? Díky tajemství, které mi prozradila kamarádka, se opět směji upřímně od srdce!

Dokonalý úsměv je považován za jeden z nejatraktivnějších prvků, které člověk může mít. Bohužel existuje mnoho věcí, které mohou poškodit zuby, jako je kouření, příliš mnoho kofeinu a nepravidelná péče o zuby. Naše zdánlivě nevinné každodenní návyky mohou skutečně způsobit problémy, jako je zubní plak. Pokud chcete snížit počet návštěv zubaře, shromáždili jsme pro Vás seznam přírodních a jednoduchých způsobů, jak se zbavit běžných zubních problémů.

Soda bikarbona

Soda může být použita jako přírodní křovina a často se používá v mnoha lécích. Smíchejte si 1 PL sody bikarbony se špetkou soli a poté ponořte mokrý zubní kartáček do směsi a vyčistěte si zuby jako obvykle.

Aloe Vera a glycerin

Chcete-li vytvořit silnější přírodní zubní pastu, budete potřebovat:

  • jeden šálek vody,
  • 1/2 šálku sody bikarbony,
  • 1 ČL gelu z aloe vera,
  • 4 PL rostlinného glycerinu,
  • 1 ČL citrónového oleje.

Chraňte zuby touto směsí a sledujte, jak Vaše zuby během několika minut opět září bělostí, jsou lesklé a zdravější!

Pomerančová slupka

Poté, co budete jíst pomeranč, schovejte si pomerančovou kůru na Vaše zuby – je to snadný způsob, jak vyčistit zubní sklovinu. Slupka pomeranče bělí zuby a pomáhá předcházet skvrnám a bojovat s bakteriemi. Po dokončení tření (cca několik minut), jednoduše opláchněte zuby vodou.

Sezamová semínka

Můžete si vzít několik sezamových semínek, žvýkat je několik minut a následně vyplivnout. To je jednoduchý způsob, jak si vyčistit kvalitně zuby a jemně odstranit zubní plak. Poté použijte suchý kartáček na odstranění všech zbývajících semínek. Můžete také použít tato semínka k odstranění skvrn z Vašich zubů.

Vitamínová zubní maska

Rozmačkejte si ovoce a zeleninu obsahující vitamín C. To je totiž rychlý a snadný způsob, jak vytvořit speciální zubní masku, která zabraňuje vzniku zubního plaku. Jednoduše rozmačkejte rajčata, jahody a pomeranče a výslednou pastu následně aplikujte na zuby. Počkejte 5-6 minut a poté opláchněte. Pomůže Vám to zabít všechny bakterie v ústech a osvěžit Váš dech.

Octové řešení

Toto není nejchutnější řešení, ale je 100% přirozené a čistí zuby bez poškození:

  • 2 PL octa,
  • 1 PL soli,
  • 120 ml vody.

Smíchejte všechny výše uvedené ingredience. Výslednou směsí vypláchněte svá ústa a postup opakujte po několik dní. Tím dosáhnete maximálního účinku.

Doufáme, že si vyberete ze seznamu výše právě ten, který Vám bude vyhovovat nejvíce. Možná víte o některých dalších přírodních prostředcích? Nebojte se o ně podělit v komentářích!

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články