David Hampl
4 prosince, 2019

Začíná topná sezóna a spolu s ní začíná v našich domácnostech hrát velkou úlohu i topení. Ve většině domácností se dnes topí za pomoci radiátorů. Mají různý vzhled a jsou různě velké, ale asi všichni se shodneme, že parády s nimi nikdy mnoho nenaděláme. Je to prostě funkční prvek, který je v rámci bydlení zcela nezbytný, ale tam to končí. Někteří lidé si nicméně řekli, že nechtějí, aby to pro ně takto skončilo a začali vymýšlet kreativní způsoby, jak z obyčejného radiátoru vykouzlit doslova designový prvek. Jejich nápady jsou skutečně originální a mimořádně líbivé. Určitě si mezi nimi vyberete i vy!

Nádherné vzory za pár minut

Pozorně si prohlédněte jednotlivé návrhy a vyberte si ten váš vzor, který by vám ladil s interiérem nebo se vám prostě jen líbí. A pokud se vám žádný tolik nezamlouvá, pak si zvolte vlastní – fantazii se meze nekladou. Zvolený motiv na radiátor nejsnadněji přenesete pomocí techniky decoupage. Tato technika je u nás také známá jako ubrousková metoda. Funguje totiž tak, že přenášíme na zvolený povrch motiv z papírového ubrousku. Je to velmi snadné a efektní.

Proměňte radiátor v umělecké dílo

Jak tedy postupovat? V prvé řadě si musíte povrch radiátoru řádně připravit. Není to vůbec složité, stačí jen zbrousit povrch radiátoru brusným papírem a poté ho natřít matnou bílou barvou. Tak budete mít připravený skvělý podklad pro aplikaci vámi zvoleného motivu. Po zaschnutí barvy můžete na radiátoru vytvořit jakýkoli vzor. Vyberte si vzorované ubrousky, natřete radiátor vhodnou akrylovou barvou nebo základním nátěrem, přiložte opatrně na povrch radiátoru ubrousek a vyhlaďte jej. Poté už stačí pouze nechat zaschnout a máte hotovo! Takto snadné to je! Je libo rozkvetlá zahrada? Motiv nějakého zvířete? Oblíbenou filmovou postavu nebo třeba hezkou krajinu? To vše můžete mít vyobrazeno na vašem radiátoru. Je to jen na vás.

Sdílejte článek