Rakovinu si volí lidé, kteří nenávidí život, tvrdil v rozhovoru Jaroslav Dušek. Lidé mu vzkazují hnusné věci

Jaroslav Dušek, známý svou nekonvenční životní filozofií, kterou nerozumí každý a s níž ne každý souhlasí, ale většina ji respektuje, nedávno vyvolal kontroverze svým pohledem na rakovinu. Konkrétně tvrdil, že rakovina je volbou lidí, kteří nenávidí život.

„Má maminka zemřela na rakovinu. Byla to její volba. Všichni zemřeli na rakovinu. Babička, děda z matčiny strany… A co je to rakovina? Zeptejme se. Zemřeli na rakovinu. A myslíte si, že ten člověk také zemře na rakovinu? Já si myslím, že zemře na to, že nenávidí život. To vím. Ten člověk nemá rád život, nemá rád sám sebe,“ řekl Dušek ve svém rozhovoru s Čestmírem Strakatým.

Dále také uvedl, že když člověk dostane diagnózu, může ji svou vlastní silou překonat. „Má to ve svých rukou. Může to pochopit. Nemusí to akceptovat,“ dodal.

Čtěte také: Víte kolik byste měli vážit? Podle naší tabulky zjistíte, zda musíte zhubnout nebo naopak přibrat. Jak jste na tom vy?

Čestmír Strakatý tuto ukázku z rozhovoru sdílel na sociálních sítích, kde vyvolala vlnu různých názorů. Většinou byla kritizována, ale objevilo se také porozumění. „Malé děti, které umírají na rakovinu, opravdu nenávidí život a chtějí umřít?“ ptá se jeden uživatel. „Jedná se o nepřijatelný projev a nedostatek respektu vůči všem nemocným. Odporné poznámky,“ kritizoval další uživatel, hudebník Roman Holý.

„Je to ohavné! Měl by to říct přímo rodičům umírajících dětí. Už mě na něj několik let zlobí,“ napsal další uživatel.

Našel se však také někdo, kdo Duškovi vyjádřil podporu. „Dušek se zabývá psychosomatikou rakoviny a nemocí obecně. Je to velmi hodný a inteligentní člověk, který se nebojí vyjádřit své vlastní přesvědčení, navzdory vašim nenávistným reakcím a komentářům,“ napsal kritikům.