Recept na krém starý více než 2 000 let můžete využít i v moderní době -
Menu

Recept na krém starý více než 2 000 let můžete využít i v moderní době

Pulty obchodů jsou dnes plné různorodých kosmetických přípravků, u kterých je cílem nabídnout ženám možnost, aby byly krásné a dokonalé. Nutno říci, že některé sice mají kvalitní složení, ale zase mohou být velmi drahé. Potom tu jsou ty, které jsou mnohdy levnější, ale zase jsou plné chemie, což také není ideální volba. Existuje kompromis? Rozhodně ano. Budete překvapena, v čem je unikátní.

Recept starý více než 2 000 let

Není nic výjimečného, že se mnoho různých kosmetických produktů dá snadno vyrobit doma. Stačí jenom několik surovin a vhodný recept. Některé jsou moderní, jiné se používaly třeba už za dob vašich babiček. A potom tu jsou i takové, které lze označit za varianty velmi staré a také za varianty prověřené historií. Tento konkrétní návod, který vám budeme představovat, je totiž starý přesně 2 000 let. A právě tento fakt ukazuje na jeho unikátnost a na to, že není prozkoumaný a vyzkoušený jenom pár posledními generacemi, ale že jde o variantu, kterou používaly ženy odnepaměti.

Přírodní a všestranný pomocník

Je jasné, že jelikož jde o tak starý recept, a jelikož se jedná také o domácí recept, není nutné mít obavy z toho, že by snad byl spojený s chemickými látkami. To rozhodně ne. Právě naopak. Když budeme konkrétní, je třeba říci, že složení je čistě přírodní. A zajme také všestrannost. Základním použitím je snaha pomoci ženě k mladšímu vzhledu, což dnes souvisí hlavně s eliminací vrásek. Dále nelze zapomínat také na to, že v dnešní moderní době se může jednat také o pomocníka, pokud je vaším cílem odstranit make-up.

Co budete potřebovat?

Jak jsme zmínili, recept na tento kosmetický zázrak nevyžaduje použití jakékoliv chemie. A to je kladem jak proto, že žádná nepřijde do kontaktu s vaším tělem, tak i proto, že je to právě síla přírody, která byla považována vždy za něco, co je silnější a také efektivnější. Na kosmetický recept si připravte:

  • 8 lžic včelího vosku
  • 1 lžíci medu
  • 200 mililitrů mandlového oleje

Jak je vidět, základ tohoto kosmetického zázraku není nijak složitý. Poslední ingrediencí je podle původního dochovaného receptu 1 decilitr vody z růžových lupenů. Dá se koupit, stejně jako si můžete daný odvar připravit i doma. A to tak, že ho necháte louhovat do vystydnutí a poté přecedíte. Zde mohou na řadu přijít i možné inovace, které jsou spojeny s tím, že je možné k louhování využít i jiné rostliny. Doporučujeme kombinaci těch, které vám nejenom příjemně voní, ale které mají na krásu podobné pozitivní účinky, jako růže.

Příprava probíhá v kuchyni

Jdeme na samotný postup přípravy, který by měl rozhodně začínat ve vaší kuchyni. A to z důvodu, že právě včelí vosk je třeba společně s medem rozpustit v hrnci. Jakmile se tak stane, je ta pravá chvíle k tomu, aby byl přilit olej. Vše je nutné následně důkladně rozmíchat a poté je možné směs odstavit mimo sporák, kde by měla chladnout.

Přilívejte vodu

Jakmile se směs lehce ochladí, je třeba přilévat růžovou vodu, nebo jakýkoliv jiný odvar. A to nikoliv najednou, jelikož je třeba myslet na přilévání postupně a také pozvolna. A to za stálého míchání. Je to nutné jak pro dokonalé propojení, tak i pro vzájemnou absorpci. Jakmile k ní přestane docházet, došlo k tomu, že má daná směs tu pravou a doslova dokonalou konzistenci.

Slijte do skleněných nádob

Ideální je tento kosmetický krém slít do kosmetických nádob. A to v době, kdy je ještě teplý a kdy má pochopitelně pro vás požadovanou konzistenci. Důležitá je u daných nádob hlavně dokonalá sterilita a čistota. Ideální je proto jejich vyvaření, nebo dezinfekce pomocí páry. Jakmile je daný kosmetický zázrak kde má být, nechte ho vystydnout a poté zavíčkujte. Doporučujeme uchovávat v lednici, čímž prodloužíte trvanlivost.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Chcete být štíhlejší do plavek a čas pomalu utíká? Na…

Plavková sezóna je v plném proudu a sociální sítě už se zase hemží fotografiemi vypracovaných těl. A jak jste na tom…
KRÁSA A MÓDA

Okouzlete své okolí dokonale upravenými nehty. Vsaďte na moderní trendy…

Ruce bývají často poněkud opomíjenou částí našeho těla. Navzdory tomu, k čemu všemu je potřebujeme a jak často je ukazujeme druhým…
KRÁSA A MÓDA

Není nutné utrácet za kosmetické procedury, za mnohé krémy, nebo…

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost a stará se o…
KRÁSA A MÓDA

Víte, co je ten nejlepší bojovník proti vráskám? Nejsou to…

Vrásky, problém, který trápí většinu populace v pokročilém věku. Ať chceme, či nechceme, vráskám se jednoduše nevyhne nikdo. Někoho zasáhnou dříve…
KRÁSA A MÓDA

Už nikdy nekoupíte v obchodě jakoukoliv zubní pastu! Jsou drahé…

Kdo by nechtěl mít krásný a zářivý úsměv, který je navíc i výsledkem skutečně zdravých zubů? Je to nejspíš touha…
KRÁSA A MÓDA

Vraťte svůj věk o několik let zpět! Díky těmto trikům…

Zub času na nás všech zanechává stopu. Určitě i tu pozitivní, kdy stále získáváme nové zkušenosti a životní moudrost, ale…