Recept na zázvorový nápoj, který posiluje imunitní systém a chrání před virovými nemoci: Už 4 roky jsem nebyl ani na pár dní nachcípaný

Všichni chceme žít, co nejdéle a toužíme být zdraví. Někteří chtějí více a někteří méně, to už samozřejmě záleží na každém z nás, jak ke svému životu přistupujeme a jaký volíme životní styl. Během života nás ovšem všechny může potkat celá řada nemocí a problémů, které nám mohou znepříjemnit naši životní cestu. Na internetu a v odborných knihách a magazínech najdete celou řadu receptů na dlouhověkost, nekonečné zdraví a boje proti nemocem. Žádný z nich ovšem není tak účinný jako recept, který v sobě obsahuje jednu z nejlepších a nejsilnějších látek, kterou je samozřejmě zázvor. Zázvor je úžasný kořen, který naše matička příroda pro nás připravila. Posiluje náš imunitní systém a chrání nás před nemocemi. Dnes si ukážeme, jak si připravit jeden skvělý zázvorový nápoj.

Chraňte se před nepřáteli

Nacházíme se v době, kdy kolem nás zuří nový typ viru, a proto je nutné se proti němu bránit. Kdo chce, může do sebe ládovat prášky a léky z farmaceutických společností, ale mnohem lepší je používat jako prevenci přírodní a osvědčené postupy, které opravdu fungují. Jsme součástí přírody, a proto nám přírodní metody pomohou logicky mnohem lépe. Stačí tomu jen věřit a nebát se to vyzkoušet. Posilte tedy svůj imunitní systém a chraňte své tělo od mnoha škodlivých patogenů. Samozřejmě je nutná hygiena jako mytí rukou, dezinfekce a další. Vhodná potrava je ovšem nutná také.

Důležitost imunitního systému

Imunitní systém je důležitý pro boj proti virům, bakteriím, nemocem a mnoha dalším nepříznivým útokům na naše tělo. Budeme-li mít slabý imunitní systém, nebezpečné nemoci se k nám snadněji dostanou a způsobí nám řadu obtíží. Imunitní systém umožní tělu, aby správně fungovalo a jednalo v případě napadení. Využívá k tomu bílé krvinky, které bojují proti infekcím, a napadají nebezpečné viry. V průběhu času se imunitní systém stále učí rozpoznávat určité útoky a občas ji trvá, než vyvine potřebné obranné mechanismy. Z toho důvodu je vhodné mu pomáhat.

Čtěte také: Broskve jsem nejdříve nařezala a vložila je do ledové vody. Potom jsem tento trik poradila sousedce a ta si ho nemůže vynachválit!

Vyvážená strava a spánek

Chcete-li si zachovat zdravou imunit, měli byste do svého každodenního života zavést vyváženou stravu. Tato strava by měla pečovat o střevní flóru, která tvoří 70 % našeho imunitního systému. Zásobuje naše tělo vitaminy C, D, E, A, zinkem, hořčíkem, železem, selenem a dalšími potřebnými látkami. Mimo vyváženou stravu je nutné zařadit do života pravidelnou fyzickou aktivitu, snižování stresu a pravidelně kvalitně spát. Můžete vyzkoušet recept na zázvorový nápoj, který je pro posílení imunity v těžkých časech tím nejlepším řešením.

Zázvorový nápoj

Připravte si: nastrouhaný kořen zázvoru, citronovou šťávu, kurkumu, černý pepř, med a teplou vodu. Vše by mělo být v bio kvalitě. Do sklenice teplé vody přidejte med a promíchejte. Přidejte další ingredience, pořádně promíchejte a vypijte. Je dobré udělat si nápoje více a pravidelně popíjet. Doporučuje se také pít nápoj ráno po probuzení, neboť vám nastartuje tělo, posílí imunitu a rozpohybuje metabolismus nutný ke spalování tuků.