Recept na znojemské okurky jednoduše? Tento je pravou volbou -
Menu

Recept na znojemské okurky jednoduše? Tento je pravou volbou

Znojemské okurky je pojem. Ten vychází hlavně z minulosti, kdy byly pod danou značkou prodávané a patřily k tomu nejlepšímu na trhu. Nyní je možné najít na trhu řadu jiných výrobců, které vycházejí z původního receptu. Stejně tak bylo a stále je možné si okurky připravit i doma. Znojemské okurky jsou vlastně nakládané okurky. Tento proces se projeví jak na jejich výsledné lehce nakyslé chuti, tak i na tom, že jsou měkčí, stejně jako na to, že se výrazně prodlouží jejich trvanlivost.

Receptů existuje velké množství

Jelikož jsme jako Češi skuteční přeborníci v nakládání okurek, je třeba říci, že existuje i nespočet různých receptů, které se liší jak samotným nálevem tak i tím, co se k němu přidává a také v jakém poměru. Znojemské okurky sice může mít každý lehce jiné, ale zároveň platí, že mnoho lidí hledá recept a návod na ty, které lze označit jako variantu, která bude opravdu tou nejlepší. Podívejte se s námi, o jaké se jedná.

Obnova tradičního nakládání

Je faktem, že vzhledem k množství výrobců není problém si nakládané neboli znojemské okurky koupit. Výrobci už šli tak daleko, že nabízejí různé druhy láků a také různé druhy ingrediencí. Lze se setkat i s variantami, kde je chilli, stejně jako třeba i česnek. Zapomenout nelze ani na nabídku podle velikosti okurek.

I když je nabídka tak široká, stále mnoho lidí í, že kupovaný produkt nebude nikdy dosahovat kvality produktu, který bude takzvaně domácí. I to je důvod, proč je recept na znojemské nakládané okurky stále tak populární. Jde v podstatě o obnovu tradičního nakládání, které je spojeno jak s dosaženou chutí, tak i s tím, že dobře víte, že používáte jenom dobré a kvalitní suroviny.

Jaké ingredience jsou nezbytné?

Tady je náš recept, který si zaručeně oblíbíte i vy. Že jde o ten pravý, to zjistíte v podstatě velmi rychle a také velmi jednoduše. Hned ve chvíli, kdy si otevřete první sklenici vašich domácích nakládaných okurek. Jak si je nachystat? Toto jsou ingredience, které budete potřebovat.

 • Okurky
 • Kousek kopru
 • 1 bobkový list
 • 3 kuličky nového koření
 • 4 kuličky černého pepře
 • 5 koleček mrkve
 • Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Že nejde připravit koláč bez pečení? Velký omyl těch, kteří…

Když se mluví o pečení koláče, většinou končí všechny recepty tím, že se musí dát do trouby. V tomto případě je…
RECEPTY

Nestíháte péct? Máme řešení. Na tento výborný slaný koláč Vám…

Pečete rádi, ale kvůli práci Vám nezbývá čas na pečení? Miluje Vaše rodina koláče, ale kvůli nedostatku času jim je…
RECEPTY

Tohle si zamilujete! Jednoduchý recept na úžasně chutný, zdravý a…

Dort s sebou nese něco honosného a báječného, a často je spojován s narozeninami, oslavami, výročími a jinými podobnými událostmi. Je ovšem…
RECEPTY

Pizza jako od Itala! Základem výborné pizzy je tenké těsto.…

Máte rádi pizzu? Kdo by neměl. Pizza je jedno z nejpopulárnějších jídel na celém světě a jeho obliba stále roste. Když…
RECEPTY

Myslíte si, že okurky se musí nakládat jen do octa?…

Nakládané okurky neboli nakládačky patří mezi poklady české nebo přesněji moravské kuchyně. Především v sychravých zimních dnech dokáží oživit téměř každé…
RECEPTY

Už jste ochutnali srbský koláč? Jeho jemná chuť vás mile…

Důvodů, proč se těšíme na víkend je mnoho. Jedním z nich ale často bývá i jídlo. O víkendu totiž máme více…