Chcete mít doma zdarma rychlejší internet? Tchán mi poradil tento trik, který dokáže každý WiFi router -
Menu

Chcete mít doma zdarma rychlejší internet? Tchán mi poradil tento trik, který dokáže každý WiFi router

Život bez internetu si v dnešní době už asi umí představit jen málokdo. Díky internetu snadno a rychle získáváme spoustu nejrůznějších informací, komunikujeme se svým okolím, ale také ztrácíme poměrně velké množství našeho volného času. Internet dnes máme nejen v počítači či notebooku, ale také v mobilním telefonu, tabletu, smart televizi apod. Součástí téměř každé domácnosti je tak i WiFi router neboli směrovač, díky kterému můžeme přijímat a odesílat data.

Proč restartovat?

Zjednodušeně si WiFi router můžeme představit jako miniaturní počítač, který ale obsahuje totéž co každý jiný počítač – tedy paměť, procesor i operační systém. Z tohoto prostého důvodu bychom ho ale také měli čas od času, ostatně jako každý počítač, restartovat. Proč? Poskytovatelé internetových služeb totiž každému našemu zařízení, které k routeru připojíme, přidělí dočasnou IP adresu. Vzhledem k tomu, že jde o adresu dočasnou, může se kdykoli zaměnit. V případě, že náš router tuto možnost vynechal, může nastat problém s připojením a v tomto případě, ať chceme nebo ne, router restartovat musíme.

Další problém může souviset s tím, že vzhledem k tomu, že k routeru připojujeme stále větší a větší množství zařízení, pracuje často na maximální výkon a současně už nemusí časem mít dostatek paměti, což se projevuje čím dál tím větším zpomalováním připojení. Restartování v tomto případě pomůže s uvolněním paměti, a problém se tak na nějaký čas vyřeší.

 

Jak restartovat?

Router se dá restartovat několika způsoby. Nejjednodušší je restart pomocí tlačítka zapnout/vypnout, které se většinou nachází na zadní straně routeru. Pokud tlačítko stiskneme, dojte k okamžitému vypnutí napájení. Po cca 30 až 40 sekundách můžete router znovu zapnout.

Dalším a podle názoru počítačovým odborníků nejlepším způsobem je restartování přes webové rozhraní neboli interface. Nevýhodou je o něco větší časová náročnost tohoto typu restartu, proto se k němu většina lidí uchyluje pouze v případě, pokud není k routeru dobrý fyzický přístup.

Posledním způsoben restartu, o kterém se zmíníme, je restartování přes telnet. Telnet je jakýsi speciální protokol operačního systému, který umožňuje ovládat zařízení na dálku pomocí počítače z příkazové řádky. Pro operační systém Windows si k tomu jednoduše stačí stáhnout speciální program Putty nebo Kitty.

Zautomatizujte restartovaní pomocí adaptéru

Pokud na pravidelné restartování vašeho routeru nechcete myslet, stačí si koupit adaptér s časovačem, který připojíte do sítě a nastavíte, jak často chcete, aby se router restartoval. Doporučuje se nastavit restartování na noc, kdy všichni spí a nemůže se tedy stát, že kvůli automatickému restartování někdo z rodiny přijde o důležitá data, s nimiž právě pracuje.

Poslední tip na závěr – kromě restartování se vyplatí zamyslet se i nad umístěním WiFi routeru. Mnoho lidí ho dává chybně někam do rohu místnosti, mnohem lepší pro kvalitu a sílu signálu je ale umístění ve středu místnosti.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…