David Hampl
6 února, 2019

Gelové laky na nehty vypadají skvěle, můžete si je nechat vytvořit v jakémkoliv studiu a vydrží vám opravdu, ale opravdu dlouho. A právě odolnost, pro kterou si je mnohdy pořizujeme, je i tím největším problémem, pokud chceme po čase gelové laky odstranit. Častokrát si tím poničíme samotný nehet, který se pak musí dlouho regenerovat a při opravdu neopatrném postupu může dokonce dojít k poranění kůže na prstech. My vám proto nyní přinášíme velice jednoduchý a především šetrný způsob, jak se laku zbavit.

Co jsou gelové laky?

Gelový lak na nehty je jednou z nejodolnějších a přitom velice dobře vypadajících úprav nehtů. Může být v různých barvách a vzorech. Při běžné denní i náročnější práci dobře drží a v porovnání s klasickými laky se nepoškozuje. Jeho aplikace probíhá nejčastěji pod UV nebo LED lampou, kde se nechává ztvrdnout. Nanáší se stejně jako běžný lak, tudíž kromě kosmetického studia jej mnozí šikulové zvládnou zhotovit i doma. Výsledek vypadá opravdu profesionálně.

Nevhodné způsoby odstraňování

Díky výdrži a nadměrné odolnosti mnohé slečny a dámy s odstraněním gelového laku velice bojují a častokrát jsou neúspěšné – buď se nepodaří vrstvu spolehlivě sloupnout, nebo dojde k poškození nehtu a je třeba ho dlouhodobě regenerovat. Mezi velice časté a naprosto nevhodné metody patří broušení i spolu s částí rohoviny nehtu. Broušení totiž nehet oslabuje, ničí a ten se stává stále více křehký. Dalším způsobem, který pro změnu zase nepřináší výsledky, je používání odlakovače stejným způsobem, jakým odstraňujete normální lak. Pokud patříte mezi jednu z těchto skupin, je na čase změnit přístup a najít funkčnější metodu – tou je zabalení do alobalu s acetonem. A jak že to vlastně funguje?

Vyzkoušejte tuto převratnou metodu

U odstraňování gelového laku budete, stejně jako u laku klasického, potřebovat vatu nebo vatové tampony a aceton nebo kvalitní acetonový odlakovač přímo určený na nehty. Navíc si připravíme i klasický alobal – pokud ho nemáte právě doma, lze jej zakoupit v každém obchodě s potravinami. Postup je velice jednoduchý. Připravte si deset kousků vaty nebo vatových tamponů – na každý nehet jeden kus. K tomu vytvořte deset obdélníčků nebo čtverečků alobalu, které budou dostatečně velké, abyste s nimi obalili celý prst. Do mističky vedle si nalijte odlakovač a můžeme jít na věc. Každý kousek vaty v odlakovači nebo acetonu namočte, přiložte jej na nehet a následně i s vatou zabalte do alobalu. Takto obalte všechny prsty a nechte přibližně deset minut působit. Gelový lak se naruší a půjde snadno odstranit sloupnutím. Případné zbytky můžete mechanicky setřít pomocí manikúry. Tato alobalová metoda je nejméně devastující pro vaše nehty, přesto je třeba je následně dobře omýt vodou, popřípadě ošetřit mastným krémem nebo vyživujícím olejem.

Sdílejte článek