Řidič autobusu zastavil, aby pomohl stařence na ulici

Co vám nejvíce zlepší den? Zaručeně to, když se k někomu zachováte hezky, i když to není nutné. A stejně tak se cítíme dobře, když o takových lidech slyšíme nebo je vidíme. Laskavost je v posledních letech spíše výjimka než pravidlo. Naštěstí existují i lidé, kteří nezištně stále pomáhají cizím lidem, protože mají laskavou duši.

Muž zlepšil den nejen ženě, ale také všem okolo

Řidič neznámého jména řídí pravidelně spoj 205 z CIT na nádraží Kent v Irsku. Jednoho dne vystupovala starší paní z autobusu. Přitom málem zakopla a řidič ji velmi mile upozornil, že má rozvázané tkaničky. Zastavil kvůli tomu autobus, aby si žena neublížila. Ta mu jen odpověděla, že o tom ví. Muž si v tu chvíli uvědomil, že si je nedokáže sama zavázat.

Pro starší jedince je náročné se sehnout až k zemi a zavázet si boty. Z tohoto důvodu se řidič zvedl, vystoupil z autobusu a ženě boty zavázal. Byl k ní velmi laskavý. Zastavil autobus a vystoupil z něj, aby pomohl starší ženě velmi jednoduchým způsobem. Pro ni to ale mělo obrovský význam, protože se nemusela obávat pádu kvůli rozvázaným tkaničkám.

Čtěte také: Tříletého chlapečka nechali 15 hodin v autě, zemřel hroznou smrtí!

https://vairalnews78.com/

Laskavost můžeme projevovat na každém kroku

Hodně lidí si v dnešní době myslí, že si mají všímat jen svých věcí a ignorovat vše kolem sebe. Dokonce i mnoho dětí chápe, že to není pravda. Chovejte se vždy tak, jak byste chtěli, aby se ostatní chovali k vám. Když se toho budete držet vy i vaše děti, nikdy neuděláte chybu. Chtěli byste, aby vám v náročné situaci někdo pomohl?

Nabídněte svou pomoc cizím lidem. Nemusí to být nic velkého. Stačí, když pomůžete seniorům s taškou, pustíte sednout těhotnou ženu v autobusu nebo někomu zavážete tkaničku. Starší dáma u autobusu byla tak šťastná za pomoc, že řidiči dala pusu. Vidíte, že taková drobnost někdy stačí k tomu, abyste někomu zlepšili den. Kdy jste naposled udělali nějakou laskavost drobnost pro cizího člověka?

Zdroj: vairalnews78.com