Řidič na dálnici se jako by nic vydal do protisměru

To, že pohodlná a bezproblémová jízda v autě se může během několika málo vteřin změnit v život ohrožující situaci, víme skoro všichni. Jako paradoxně nejbezpečnější se často ukazuje být jízda na dálnici, kdy nemusíme být tak obezřetní, pokud jde o protijedoucí vozidla, jako je tomu na běžné silnici, a dálnice také bývají rovnější a širší. O to více nás čas od času šokuje situace, kdy slyšíme, že jel někdo po dálnici v protisměru, a způsobil tím vážnou nehodu. K podobně nebezpečné situaci došlo nedávno v Maďarsku, kdy se řidič, který chtěl na dálnici vjet z připojovacího pruhu, z neznámých důvodů nenapojil po směru, nýbrž v protisměru.

Místo po směru se řidič vydal do protisměru

Celou poněkud absurdní a nebezpečnou situaci zachytily bezpečnostní kamery, které se na napojení silnice M25 na dálnici M3 nacházejí. Na těchto záběrech je dobře vidět, jak po silnici M25 přijíždí pickup s přívěsem, ale místo toho, aby pokračoval po připojovacím pruhu normálně ve směru jízdy, a zařadil se tak na dálnici, se vůz z připojovacího pruhu otočil a chtěl jet do protisměru. V tom okamžiku ale do něj narazilo vozidlo, které jelo po dálnici v pravém pruhu, jehož řidič samozřejmě nepochopitelný manévr šedesáti sedmiletého řidiče pickupu nečekal. Došlo tak ke srážce vozidel, při které se navíc z pickupu utrhl přívěs. Jen s velkým štěstím se při nehodě nikdo nezranil a do utrženého přívěsu ani nenarazila žádná další auta, neboť se jejich řidičům naštěstí podařilo jejich vozy včas zastavit.

V autě je vždy nutná stoprocentní pozornost

Incident je o to překvapivější, že jde o velmi přehledný nájezd na dálnici, který je navíc velmi dobře označen, aby bylo všem řidičům jasné, jakým směrem se mají na dálnici připojit. Nicméně jde o další příklad toho, že za volantem musíme být opravdu připraveni téměř na všechno a že se vyplatí být pozorní a očekávat i neočekávané.

Čtěte také: Manžel zemřel ve vojenské službě, ale manželce nechal nádherný vzkaz