Máte po Vánocích kila nahoře? Zkuste řízečky, se kterými nepřiberete ani deka!

Z mletého masa se dělá boloňská omáčka, ragú, ale také sekaná, nebo karbanátky. A na ty společně zaměříme. Klasické recepty jistě velmi dobře znáte, a tak je na místě zkusit alternativu. Přidejte pár surovin navíc a vznikne pochoutka, kterou budete milovat. Navíc s dietní přípravou ve vaší troubě.

Co budete potřebovat?

Ingrediencí je trochu více než u tradičních karbanátků a dost možná vám přijde, že některé jsou v mnohém zvláštní. Rozhodně se jich však nebojte, protože až ochutnáte výsledek, budete si jisti že v receptu mají své místo. K dokonalému výsledku je třeba toto:

  • 600 g mletého masa
  • 200 g bílého zelí
  • 80 g sýra
  • 1 vejce
  • Fenykl, kopr, česnek, pepř, sůl případně další bylinky

Jdeme na nezbytné přípravné práce

Než začnete chystat tyto netradiční karbanátky, je nutné zvládnout všechny potřebné přípravné práce. Ty jsou v podstatě jednoduché. Nejprve vezměte zelí, a to nakrájejte na tenké nudličky. Poté vezmete sýr a ten nastrouháte na jemném struhadle. Obě takto nachystané suroviny už můžete vložit do mísy, jelikož k nim následně přidáte všechno ostatní.

Vytvořte masovou směs

Příprava je velmi jednoduchá. Všechny suroviny smíchejte v misce a nezapomeňte dochutit. Sůl a pepř jsou základ. K nim následně přidejte předepsané, ale v případě zájmu i jakékoliv jiné bylinky. Hmotu důkladně propracujte, aby se chutě propojily a maso bylo jednotné. Následně už se můžete pustit do toho nejdůležitějšího. Přípravy karbanátků. Je na vás, zda budete dodržovat klasický tvar, nebo zvolíte variantu větších kuliček.

Vytvořte kuličky a ty pokládejte na plech

Nejprve si na plech položte pečicí papír, který eliminuje připalování. Také si nachystejte nádobu s vodou, kam si budete namáčet ruce. Tvarování masových kuliček vám půjde mnohem jednodušeji. A nyní už do práce. Vezměte kousek masa a z něho uplácejte kuličku a položte ji na pečicí papír. Stejně postupujte, dokud nespotřebujete všechnu masovou směs.

Upečte a podávejte

Máte vše připraveno? Tak si rozehřejte troubu na klasickou teplotu 180 stupňů Celsia. Plech s vašimi karbanátky do ní vložte a nechte je péct asi 30 minut. Potom vyndejte a můžete ochutnat. Že jsou dokonalé? Víme. Jako přílohu můžete zkusit bagetku, chleba, ale i brambory.