David Hampl
22 ledna, 2019

Říkáte si, že současné umění není nic pro vás? Že současné umění vypadá odporně a nic neříká, ani nesymbolizuje? Ne každý umělec je stejný. My se podíváme na jednoho, o kterém můžeme naopak říci, že je zcela jiný. Je takový, že jeho obrazy odrážejí jeho talent, stejně jako člověka donutí k určitému zamyšlení. Takový je Rob Gonsalves a jeho díla.

Podívejte se na jho ohromující malby

Když představil několik svých prvních obrazů, lidí byli ohromeni. Důvodů bylo více než dost. Byla to jejich kvalita, byla to jejich dokonalost, stejně jako to byl i zajímavý nápad. Tyto obrazy nebudete obdivovat jenom jako umělecká díla. Dané obrazy vás musí donutit k zamyšlení. Když se na ně uvidíte, jistě si řeknete, že jsou něčím zvláštní. I proto je Rob Gonsalves tolik uznávaným malířem, který má mnoho úspěchů jak mezi odborníky a profesionály, tak i mezi laickou veřejností.

Začal již ve 12 letech

Unikátní je nejenom dílo, ale také příběh, se kterým je tento umělec spojený. To proto, že jeho zájem o umění se objevoval už v útlém věku. A postupně se vyvíjel. Dá se říci, že hraniční pro něho byl věk 12 let, jelikož právě to byla doba, kdy se rozhodně nakreslit první obraz. A potom další a další. Naučil se zajímavou techniku, získával zkušenosti, vše ladil k dokonalosti a nyní patří mezi jedny z nejzajímavějších autorů na světě.

Potkal velikány

Co je na daném autorovi také unikátní, to je fakt, že se během svého života potkal se skutečnými velikány. A jak je patrné na jeho kresbách, tak ti ho poměrně výrazně ovlivnili. Když bychom se podívali na několik jmen, tak musíme zmínit hned dvě největší. První osobou je světově proslulí umělec Salvador Dali. Pokud jde o osobu číslo dvě, tak je to Rene Magritte. Oba dva mu byli inspirací a také vzorem. O tom se ostatně budete moci sami přesvědčit. Podívejte se, jaké optické klamy a unikátní díla dokázalo vytvořit. Zaujmout musí každého.
Sdílejte článek