David Hampl
7 ledna, 2021

V momentě, kdy malá Juliet nalezla pod vánočním stromečkem svůj vytoužený dárek, poskočila štěstím. To, co však dostala, je vskutku neobvyklé – poukaz na operaci prsou. Tento šokující krok má však své vysvětlení, které matka malé dívky konzultovala s psychiatry.

Již od svých 5 let Juliet úpěnlivě prosila své rodiče, aby jí něco tak neobvyklého, jako je zvětšení poprsí, umožnili. Ti byli nejprve v šoku a nevěděli, co dělat. Matka se ji snažila přesvědčit, že jí vytoužená prsa vyrostou později přirozenou cestou, avšak marně. Jakmile bylo oběma rodičům jasné, že pod touto touhou jejich dcery se skrývají mnohem hlubší problémy, požádali o pomoc odborníky.

Smutné odhalení

O záměrech své nezletilé dcery se matka Juliet poradila s psychiatrem. Slibovala si od toho, že alespoň ten ji dokáže od její nezvyklé posedlosti odradit. Výsledek jejího snažení byl ovšem úplně jiný, než očekávala. Po několika sezeních vyplynulo na povrch, že dívka svádí boj s těžkými depresemi a nedostatkem sebeúcty. V průběhu času se tyto problémy vyvinuly v komplexy týkající se jejího vzhledu. Psychiatr s dlouholetou praxí pak rodičům doporučil, aby své dceři vyhověli, jedině tak bude možné její problémy zmírnit.

Realizace snu

Po desítkách konzultací s psychiatry se rodiče dívenky rozhodli přání své dcery splnit. Za tímto účelem kontaktovali desítky klinik napříč spojenými státy a později i v Mexiku. Z důvodu nízkého věku Juliet však všechny okamžitě odmítly zvětšení prsou provést. Vhodnou kliniku nalezli až v daleké Číně.

Před Vánoci se tedy celá rodina přesunula do města Chang-čou, ve kterém se klinika nachází. Ostatním členům včetně obdarované dívky tento výlet odůvodnili tím, že se jedná o pouhý výlet uskutečněný za účelem zpestřit si vánoční svátky. Jakmile dívka mezi ostatními dárky nalezla vytoužený poukaz, byla nadšená. Operaci podstoupila o pouhé 2 dny později. Vše proběhlo v pořádku.

V návaznosti na to se matka Juliet o nevídaný příběh podělila na svém Instagramu, kde se vzápětí strhla bouře odsuzujících komentářů. Řada z nich odsoudila rodiče malé dívky za to, že plastickou operaci vůbec dovolili, objevily se ale také hlasy kritizující psychiatra a jeho rady.

Sdílejte článek