Rodiče daných dětí nechali své ratolesti jenom chvíli bez dozoru. Najednou k jejich postýlkám přiběhl pes. Co se stalo potom nikdo nečekal. Podívejte se na fotografie, které zachycují to, co viděl rodič na vlastní oči

Pes je skvělý přítel člověka a také mnohdy výborná chůva pro děti. Ačkoliv není radno nechávat děti úplně bez dozoru se zvířetem nebo je nechat, aby s ním zacházeli s jako s hračkou, mohou se z této dvojice při správném přístupu stát výborní parťáci a to bez ohledu na stáří vašich ratolestí nebo na velikost hafanů. Podívejte se sami – tyto kouzelné fotky jsou toho důkazem.

O psech i o dětech platí, že jsou nejhodnější, když právě spí. Když však usnou společně, je to něco kouzelného, jako je tomu na této fotce miminka se třemi francouzskými buldočky. Všichni spokojeně spí na jedné hromádce a navzájem se zahřívají.

I velcí psi, jako je vůbec největší plemeno německá doga, mohou být skvělými parťáky a to i pro ty nejmenší děti. Uznejte, že lepší hlídače by si nikdo nemohl ani přát. Malé plačící miminko tyto velké hafany evidentně zaujalo.

Čtěte také: 10 módních triků, které Vám mohou jednou zachránit život. Každá žena by je měla znát!

Nic není krásnějšího, než společný vztah dítěte a jeho pejska. Obvykle spolu i spí, jako je tomu v případě této fotografie. Pokud je pes dobře vychovaný a dítě ví, jak se k němu chovat, budou z nich skvělí kamarádi.

Pes a děti jsou na tomto snímku na první pohled jedna rodina. Všichni tři dokonce spí ve stejné póze. Pes navíc oba své svěřence drží rozvalenými tlapkami a dává na ně pozor. Tato vtipná i roztomilá fotka skvěle ilustruje krásný vzájemný vztah psa s dětmi.

Čím větší pes, tím lepší polštář pro malé děti. V případě větších plemen se nemusíte bát, že by neopatrné dítě psovi ublížilo, ale o to důležitější je, aby byl sám hafan klidný a hodný, jako je právě tento na fotce.

Zde máme dalšího hlídače, který se rozhodl, že nebude odpočívat a užívat si s miminkem relax, ale bud jej poctivě hlídat. Labradorští retrívři jsou všeobecně skvělí rodinní psi a s dětmi vychází bez problémů bez ohledu na jejich věk.

Zde již nespí miminko samostatně vedle psa, ale chová ho někdo z rodiny nebo známých a pes na něj dává pozor. Prostě skvělá rodinná idylka a pohoda na gauči. Člověka jen napadne, zda plyšová hračka v pozadí patří pejskovi nebo je připravená pro miminko, až bude větší.

Pejskové dávají pozor na děti, když je dáte k nim, když je chováte i když je necháte uložené v postýlce. Tento hafan si dokonce stoupl na zadní k postýlce, aby na svého malého kamaráda lépe viděl. S šátkem na krku vypadá jako správná chůva.

Zde je nepoměr velikostí opravdu znatelný. Hlava psa je skoro stejně tak velká, jako samotné miminko v kočárku. Přesto se jedná o skvělého čtyřnohého kamaráda. Všimnout si můžete i podobných výrazů u psa a u miminka.

Není chvíle, kdy by psi nechtěli dělat lidem společnost. Dospělí ne vždy mají čas sedět na gauči a věnovat se společnému odpočinku se psem. Právě k tomu jsou skvělé spící děti. Miminko s hafanem na fotce evidentně má stejný názor na nejlepší trávení volného času.

Čím jsou děti větší, tím více vnímají své velké psí kamarády a tím více legrace si společně užijí. Pes plemene německá doga si s holčičkou na obrázku opravdu rozumí. Holčička má z pejska hezký polštářek pod hlavu, který se s ní dokonce ještě mazlí.

Na tomto snímku máme vtipné a roztomilé pózování. Záběr se povedl a je hezké, že pes i dítě koukají společně do foťáku. Druhý hafan, se bohužel focení nezúčastnil a asi celé pózování zaspal. Posloužil alespoň jako měkký a chlupatý polštářek pro miminko.

Spát nemusí jen pes u dítěte. V tomto případě se malý klučina vypravil na oplátku za buldokem do jeho pelechu. Hafan jej s radostí uvítal a o svoje místo ke spaní se s ním ochotně podělil. Se staršími dětmi si zkrátka užijí více zábavy nejen rodiče, ale také čtyřnozí členové domácnosti.

Na tomto záběru spinká miminko na měkkých dekách na zemi a pes jej hlídá. Těžko říct, zda bylo uloženo záměrně, aby na něj hlídač viděl. Zlatý retrívr je dítětem zaujatý a dává na něj pozor. Toto plemeno je ideálním parťákem pro malé děti i odrostlejší rošťáky.

Na další fotce vidíte hlídače a spící miminko. Bígl nejspíše nechápe, proč se ke svému malému kamarádovi, či dle barvy dupaček spíše kamarádce, nemůže dostat.

Psi nejsou pro děti jenom kamarády pro odpočinek a relax, ale také pro společné hry a zábavu, jako je tomu zde na fotce. Chlapeček i labradorský retrívr si společně hrají s dětskými hračkami.