Rodiče připravili pro svého syna k narozeninám nevšední dárek

Přestěhování se do nového domu je vždy nelehkou záležitostí, na jednu stranu jde o záležitost příjemnou, novou a motivující, ale na druhou stranu je vše spojeno s mnoha starostmi. Z tohoto důvodu tak často nemáme dost času na všechno, co bychom chtěli, a musíme některé věci tak trochu oželet a nechat na později. To byl i případe Sarah a Steva, manželského páru, který se před několika lety i se svým tehdy dvouletým synem přestěhoval do vysněného domu v Kalifornii.

Tajné dveře do neznáma

Jedním z důvodů, proč se rozhodli pro koupi domu, bylo i to, aby jejich synek mohl mít svůj vlastní pokoj a dostatek prostoru pro svůj růst a rozvoj. Zanedlouho po nastěhování si Sarah a Steve všimli malých dveří, které se nacházely v místnosti, která se měla stát pokojem pro jejich malého syna. S očekáváním je tedy otevřeli, neboť při prohlídce domu před jeho koupením si těchto dveří nevšimli, a nevěděli tak, co se za nimi nalézá. To, co ale za dveřmi objevili, rozhodně nebylo to, co očekávali, a byli spíše nemile zaskočeni. Za dveřmi se totiž nacházel malý prostor se sešikmenou střechou, jehož podlaha byla pokryta starým linem a ze zdi vyčnívala izolace. Zřejmě ani původní majitelé domu tak nějak nevěděli, co s tímto prostorem udělat.

Sarah a Steve měli samozřejmě k řešení mnohem důležitější věci, a tak přede dveře vedoucí do tohoto prostoru postavili komodu, aby jejich zvědavý malý synek místo neobjevil a nechtěl ho prozkoumávat, neboť by to pro něj mohlo být nebezpečné. Teprve o dva roky později se jim podařilo dát celý dům do stavu, jaký si představovali, a v ten okamžik si Sarah vzpomněla na prostor za tajnými dveřmi. Dostala nápad, že by ho mohli přeměnit v tajný pokojík a dát ho jejich synkovi k brzkým čtvrtým narozeninám, ten o existenci tohoto místa dosud neměl nejmenší tušení.

Nejkrásnější dárek

Zatímco byl tedy syn ve školce, pustili se do rekonstrukce tohoto prostoru. Položili dřevěnou podlahu, zrekonstruovali a vymalovali stěny a pokoj vybavili novými hračkami, stolkem, koberečkem a na zeď pověsili velkou nástěnnou mapu světa pro malého cestovatele. Nejkrásnější okamžik samozřejmě nastal v den synových narozenin, kdy rodiče odstranili komodu, která se v jeho pokoji nalézala, a řekli mu, aby otevřel dveře. Malý chlapec nevěřil svým vlastním očím.